Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
14°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 33°C
četrtek, 29.06.2017
21°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
14°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

25. PUSTOVANJE V LENARTU


KULTURA

| |
06.02.2016      14:02
A A

25. PUSTOVANJE V LENARTUFoto: Maksimiljan Krautič
Foto: Maksimiljan Krautič
Deli:

Na 25. lenarškem  pustovanju smo videli več kot 1200 fašankov, vsakovrstnih lorf, ksihtov in frisov. Gledalcev, ki so na povorko prišli »natur«, brez lorf, je bilo veliko kot že dolgo ne, več tisoč.

Pust je čas, ko znorijo pametni in se spametujejo norci. Na pustnem  dogajanju je bilo mask vseh vrst - veselih, norih, pametnih, norčavih, resnih, žalostnih, pravljičnih. Bile so tudi take maske, kot jih nosimo vsakdan, največ pa je bilo takih, ki se radi smejijo in so za hece.

Posebej velja pohvaliti Osnovno šolo Lenart, saj so se vsi učenci, učitelji in drugi zaposleni maskirali v zajčke, muce, Smrkce, barvice, lego kocke, smeške, Spuži kvadratnike, … iz Vrtca Lenart so se povorke udeležili skoraj vsi otroci s starši in vzgojiteljicami, ki so se našemili v ovce, kamenčke, kuharje, gozdne čarovnike, gusarje, Pike Nogavičke in Snežinke.

Pihalna godba Mol in lenarške mažoretke, ki so bile na čelu povorke so se preoblekli v zaspance, v povorki so bili tudi miškolini, Backi Joni, vesela štrigla, originalno vozilo, kurenti, orači,.. Veselo dogajanje  je »strokovno komentiral« Samo Tuš –Korl.

Hvala maškaram za sodelovanje, zamisli, delo in trud, ki so ga vložili v pripravo originalnih mask. Lenarški fašank je uspel, živi, se razvija, saj je maškar vsako leto več, so domiselne, povorka privabi veliko obiskovalcev. Organizator pustovanja, Občina Lenart, zagotavlja, da se vidimo tudi na  26. pustni povorki.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.