Logo MojaObčina.si

Laško

DANES
18°C
10°C
JUTRI
19°C
3°C
Deli
1469

Velika noč

Velika noč je premakljiv praznik, ki pade na nedeljo po prvi polni spomladanski luni. Tako lahko Velika noč pade na kateri koli datum med 22. marcem in 25. aprilom.

Letošnji največji krščanski praznik se začenja danes z velikim petkom in se zaključi z velikonočnim ponedeljkom.Veliki petek je dan, ko velja strogi post. Velika sobota je dan kuhanja in pripravljanja jedi, ki se jih nekateri nesejo k blagoslovu. Te so: šunka ali druga mesnina (ki upodablja Jezusovo telo), hren (žeblji, s katerimi so Jezusa pribili na križ), pirhi (Jezusova kri, zato jih veliko ljudi barva na rdeče, simbolizirajo pa tudi ponovno življenje, tako kot zajčki, ki »valijo« pirhe) in potica (ki spominja na Jezusovo krono).Velika nedelja je največji dan, dan ko je po verskem prepričanju Jezus vstal od mrtvih in se izmuznil v nebesa. Velikonočni ponedeljek je dela prost dan, je dan, ko novico o vstalem Jezusu delimo s prijatelji in se z njimi veselimo in je dan, ko pirhi, ki jih v nedeljo nismo pojedli, končno pridejo na svoj račun.

Želimo vam lepe in velikonočne praznike!

(povzeto po različnih spletnih virih)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi