Logo MojaObčina.si

Laško

DANES
24°C
12°C
JUTRI
24°C
8°C
1047

V Laškem so strokovnjaki s področja elektroenergetike

22.5.2019
Včeraj se je v Thermani začela 14. konferenca slovenskih elektroenergetikov, ki bo trajala 3 dni. Laško je namreč mesto z dolgo elektroenergetsko tradicijo, saj naj bi ravno v Zdravilišču Laško leta 1882 zagorela prva žarnica na Slovenskem. Župan Občine Laško Franc Zdolšek je prisotne nagovoril na otvoritvi in poudaril pomen prehoda tranzicije iz fosilnih v obnovljive vire energije.V Zdravilišču Laško je po nekaterih virih delovala prva hidroelektrarna na Slovenskem. Po izgradnji daljnovoda Laško - Fala pa se je leta 1924 začel prenos električne energije kot ga razumemo danes. Na konferenci bodo strokovnjaki preko referatov in prezentacij, predstavili nove metode, dognanja in izkušnje, ki so jih pridobili skozi raziskave in praktične projekte v tekočih letih tako na domačih tleh, kot tudi v tujini.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi