Logo MojaObčina.si

Laško

DANES
26°C
11°C
JUTRI
22°C
15°C

Poročilo projekta "Manjšinske zgodbe: Evropske perspektive in učne priložnosti"

V okviru projekta ‘Manjšinske zgodbe: Evropske perspektive in učne priložnosti' je Zavod Burja v sodelovanju z Občino Laško in partnerji iz petih evropskih držav organiziral mednarodno konferenco, ki se je med 23. 5. 2019 in 26. 5. 2019 odvijala v Rimskih Toplicah, Laškem in Celju. Izvedbo projekta je sofinancirala Evropska komisija v okviru programa ‘Evropa za državljane’.Mednarodna konferenca je bila namenjena spodbujanju večje vloge državljanov pri oblikovanju ključnih razvojnih odločitev na ravni EU. Konferenca je potekala v sodelovanju z različnimi občinami, nevladnimi organizacijami, priseljenskimi skupnostmi, manjšinskimi pripadniki, strokovnjaki ter predstavniki lokalnih in nacionalnih organov, ki so razpravljali o manjšinskih težavah tako v Sloveniji kot tudi na ravni EU.Program konference je vključeval izmenjavo izkušenj in praks na področju vključevanja manjšin v družbeno, kulturno in politično življenje v različnih evropskih državah. Na delavnicah in predavanjih so udeleženci razpravljali o inovativnih in integriranih pristopih v formalnem in neformalnem izobraževanju s ciljem doseganja večje socialne vključenosti in enakosti oseb z manj priložnostmi.Že na uvodnem delovnem sestanku je mednarodne udeležence iz partnerskih držav pozdravil župan Občine Laško, g. Franc Zdolšek ter jim zaželel prijetno bivanje in veliko lepih doživetij.Med bivanjem v Sloveniji so lahko mednarodni udeleženci spoznali tudi lepote Rimskih Toplic in Laškega, saj so imeli poleg različnih tematskih delavnic in delovnih sestankov tudi obilen kulturno turistični spored, na katerem so se jim pridružili tudi ostali udeleženci konference.Nekaj prvih vtisov si lahko utrnete v galeriji slik, več o konferenci pa preberete v poročilu ali na spletni strani Zavoda Burja: http://www.zavod-burja.si/manjsinske-zgodbe/.

  POROČILO MEDNARODNE KONFERENCE

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi