23°C
10°C
113

Novo leto otvorili z zmago nad vodilno ekipo lige

Košarkarji Zlatoroga so prekinili serijo petih zaporednih porazov, hkrati pa končali zmagoviti niz vodilne ekipe prvenstva, Sixt Primorske, ki je trajal od 4. kola. Takrat so Koprčani izgubili z Olimpijo, nato pa nanizali sedem zaporednih zmag. Tokrat pa so bili v Laškem bolj ali manj nemočni. Poznala se jim je utrujenost, posledica hudega ritma tekem, še dva dneva nazaj so v regionalnem tekmovanju gostovali, naredili pa so veliko napak. Tekmec jih je prekašal v energiji, v zavzetosti obrambe, imel je mirnejše roke, domači so zadeli 18 od 19 prostih metov, njihov met za tri točke je bil 50 odstoten. Laščanom se je vsekakor poznalo, da so po dolgem času zaigrali v popolni postavi. Prva četrtina je bila izenačena, sredi druge pa so domači na krilih razpoloženega Clevelanda Josepha Thomasa, ki je v prvem polčasu dosegel 18 točk, po zaostanku 29:31 naredili delni izid 14:0, malo pozneje pa prednost povečali na 14 točk. Na začetku drugega polčasa so se gosti predvsem po zaslugi zadetih metih za tri točke Alena Hodžića približali na 58:59, a sledila je nova serija točk domačih, ki so se spet nekoliko odlepili. V zadnjem delu so prednost le še povišali.

V naslednjem kolu bo Zlatorog 12. januarja gostoval v Šenčurju, Sixt Primorska pa bo isti dan gostila Petrol Olimpijo.