Logo MojaObčina.si

Laško

DANES
13°C
-3°C
JUTRI
14°C
-4°C

Danes začetek Prijateljstva - brezplačni prevozi

Danes, 17. junija, v občini Laško začenjamo s projektom Prijateljstvo. Gre za dolgo načrtovan projekt, s katerim bo starejšim in gibalno oviranim omogočena večja mobilnost, saj bodo imeli tisti, ki nimajo lastnega prevoza, na voljo brezplačni prevoz. Bodisi za obisk zdravnika, trgovine, pokopališča, javnih ustanov idr.S projektom želi Občina spodbuditi aktivno življenje, vzpostaviti medgeneracijsko sodelovanje, povezovanje in solidarnost.Brezplačni prevozi so namenjeni starejšim od 65 let, gibalno oviranim občankam in občanom občine Laško, ki nimajo drugih možnosti transporta oziroma nimajo možnosti uporabe javnega prevoza ali je slednji terminsko neustrezen glede na potrebe prosilca prevoza in so načeloma oddaljeni od mestnega ali vaškega jedra več kot en kilometer. Vsak posameznik lahko brezplačni prevoz koristi največ 3 krat na mesec.Prevozi se bodo izvajali zgolj znotraj občine Laško, in sicer ob delavnikih med 7. in 16. uro, ob vikendih in praznikih pa ne. Vse prevoze je potrebno rezervirati najmanj 3 dni vnaprej, saj je potrebno uskladiti potrebe in želje čim večjega števila prevoza željnih.Prevoze občani rezervirajo na telefonski številki 051 30 50 20, od ponedeljka do četrtka, med 7. in 15. uro, ob petkih pa med 7. in 13. uro, pred tem pa se morajo vsi bodoči uporabniki registrirati na občini Laško oz. poklicati št. 03 733 87 00.Prevoznik ima urejeno ustrezno zavarovanje potnikov v primeru prometne nesreče.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi