Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
12°C
JUTRI
26°C
13°C
Oceni objavo

ŽIVEL 1. MAJ! ŽIVEL PRAZNIK DELA!

Spoštovane občanke in občani!

Čestitke ob prihajajočih praznikih.

Naj bodo sproščujoči in polni druženja.

Mednarodni praznik dela, simbol solidarnosti vseh delavcev in spomin na tragične delavske demonstracije v Chicagu, praznujemo na ozemlju današnje Slovenije že od leta 1890, kot državni praznik pa je bil uzakonjen leta 1948.
Praznik delavcev je postal eden pomembnejših prazničnih dni po drugi svetovni vojni. Še danes se marsikje, tako kot tudi v Občini Križevci, začne z budnico. Zanjo bo tudi tokrat poskrbela KUD Muzika Križevci, ki se bo s spremstvom zapeljala po naseljih v Občini Križevci.
Poleg zastav številne kraje krasijo mlaji, simboli svobode. Spoštovani občani, tudi vas pozivamo, da izobesite slovenske zastave.

Vse dobro vam želi župan Branko Slavinec z občinsko upravo in občinskim svetom.

 

Oglejte si tudi