Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
1°C
JUTRI
11°C
1°C
Oceni objavo

Zapojmo in zaplešimo mlajši in starejši!

Tradicionalna prireditev, ki jo ob podpori Občine Križevci prireja Društvo upokojencev Križevci in Veseli Prleki, je tudi tokrat privabila veliko obiskovalcev, ki so lepo popolnili toplo dvorano v občinski stavbi, le za parkiranje so se morali znajti. Vabilu k sodelovanju na prireditvi so se odzvali naslednji izvajalci:

1.       Veseli Prleki (tudi soorganizatorji)

2.       Otroci iz vrtca Križevci

3.       Band skupina iz Osnovne šole Križevci

4.       Plesna skupina iz Osnovne šole Križevci

5.       Mali Aleks Lačen je zaigral na harmoniko

6.       Folklorna skupina Slavka Ostrca Veržej (starejši - prvi člani skupine)

7.       Kulturno umetniško društvo Križevci z zabavnim skečem

8.       Maja in Vlado Ravničan iz Zreč v narodni noši in skladbami Slavka Avsenika

9.       Lucija Divljak, dijakinja solo petja

10.   Kulturno društvo Kajer Bučečovci

11.   Folklorna skupina Kulturnega društva Beltinci

Tako kot med nastopajočimi, tudi med obiskovalci niso bili le občani Občine Križevci. Marljivi člani Društva upokojencev Križevci so lepo pripravili oder in prostor pred in v sami sejni sobi Občine Križevci, kjer so članice pripravile tudi slikovite prigrizke in dovolj pijače za prisotne nastopajoče in gledalce z gosti, ki so se po uspešni prireditvi v dvorani, preselili v te prostore in se veselo družili ob sproščenem klepetu. Med gosti smo opazili našo poslanko v državnem zboru, ga. Saro Žibrat, župana in podžupana Občine Križevci, g. Branko Slavinec in g. Daniel Lesničar, ter ga. Miro Rebernik Žižek, vodja območne izpostave JS RS za kulturne dejavnosti Ljutomer. Župan, poslanka in ga. Žižek so nas vse prisotne kratko nagovorila, uvod pa je seveda pripadel naši neumorni predsednici ga. Milici Hamler. Kot pa je bilo pričakovati, je tudi tokrat odlično povezoval prireditev, z duhovitimi vložki, g. Bojan Rajk. Gledalci so z glasnim aplavzom, tudi med izvajanjem, nagradili nastopajoče. Kot je običajno za lepe in bogate prireditve, se je tudi ta zaključila prehitro. Večina pa se je po tem, na povabilo prireditelja in njihovega povezovalca, udeležila bogate zakuske.

Oglejte si tudi