Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
9°C
JUTRI
25°C
11°C
Oceni objavo

ŠTEVILNI GASILCI IN PROSTOVOLJCI SO POMAGALI PREPREČITI VEČJO NARAVNO KATASTROFO

Narava je večkrat neprizanesljiva, tako je bilo tudi ta konec tedna, 4. avgusta 2023. Obilne padavine so povzročile visok vodostaj reke Mure in le pravilna, pravočasna in dovolj obsežna delovna akcija več kot 150 občanov – tako gasilcev kot prostovoljcev, je preprečila katastrofo večjih razsežnosti.

V namen preprečitve poplav v naselja in zaščite stanovanjskih, gospodarskih in kmetijskih objektov, je bilo v Vučji vasi položenih okrog 10 000 protipoplavnih vreč, ki so jih gasilci in prostovoljci napolnili s cca. 300 tonami peska in z njimi naredili zaščito pred vdorom vode.

Številni so noč prebedeli, saj se je glavnina del  izvajala v soboto in nedeljo, nekaj še tudi v ponedeljek.

Zahvala gre gostilnama Zorko in Šadl, ki sta prispevali topla obroka ter številnim drugim donatorjem, ki so prispeli brezalkoholne napitke ter druge priboljške.

Prav posebna zahvala tudi vsakemu posamezniku, ki je s svojim delom prispeval, da se je preprečil vdor vode do objektov.

Oglejte si tudi