Logo MojaObčina.si

Križevci

DANES
10°C
3°C
JUTRI
11°C
-4°C
1177

Razstava slik na steklu Martine Mertuk

V torek, 21.5. 2019  zvečer je bila v avli Občine Križevci odprta razstava slik Martine Mertuk na steklu pod naslovom Drugačna ustvarjalnost - Tinin svet v barvah. Na ogled je 24 Martininih slik od približno 60, ki jih je ustvarila v sklopu rehabilitacijske terapije po težki prometni nesreči. Slike na visok umetniški in etstetski način izražajo njeno notranje doživljanje, doživljanje narave in okolice. Ob vsem tem uporablja veliko barv, ki se dopolnjujejo in dajejo estetski užitek. Razstava bo ostala na ogled še nekaj časa. Ob otvoritvi je o Martini in njenem ustvarjanju spregovorila Vesna Kitthiya, ki vodi Likovno sekcijo in je razstavo postavila. Predsednica KUD Križevci je spregovorila o dogodkih, ki jih pripravljajo v okviru Tedna ljubiteljske kulture in Tedna vseživljenjskega učenja ter o številnih prostovoljcih, ki v Sloveniji v ljubiteljskih kulturnih društvih ustvarjajo kulturo, ohranjajo tradicijo, slovenski jezik in slovensko identiteto.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi