Logo MojaObčina.si
DANES
5°C
-2°C
JUTRI
2°C
-5°C
Oceni objavo

Prijava škode zaradi suše

Občinska komisija za ocenjevanje škode na kmetijskih pridelkih bo, na podlagi sklepa Ministrstva za obrambo, Uprave RS za zaščito in reševanje, št. 844-18/2022-13 – DGZR z dne 12. 8. 2022, zbirala vloge oškodovancev, ki so utrpeli škodo zaradi posledic suše 2022 na prizadetih območjih katastrskih občin in prizadetih kulturah na območju občine Križevci.

Oškodovanci dostavijo izpolnjene vloge na obrazcu št. 2 na sedež občine Križevci  v času uradnih ur in sicer od ponedeljka 22.08.2022 do vključno srede 21.09. 2022. Po prejemu vloge bo občinska komisija opravila terenske oglede in do roka posredovala informacije državnim institucijam. 

Obrazec 2 je na razpolago na sedežu občine Križevci in na spletni strani Občine Križevci in spodaj v prilogah.

 

 Obrazec 2  mora  obvezno vsebovati naslednje podatke:

-          Ime in priimek nosilca kmetijskega gospodarstva

-          Davčna številka nosilca

-          Naslov nosilca

-          KMG-MID iz registra kmetijskih gospodarstev. Če KMG-MID ni urejen na datum 31.05.2022, ni upravičen do državne pomoči.

-          GERK – številka GERK-a

-          VRSTA KULTURE in ŠIFRA – seznam priznanih kultur iz Uredbe o metodologiji za ocenjevanje škode

-          POŠKODOVANOST – dejanski odstotek poškodovanosti

-          POVRŠINA POŠKODOVANE KULTURE – dejanska površina poškodovane kulture v arih v
GERK-u

Obrazec 2 mora biti s strani vlagatelja podpisan na dveh mestih!

Oglejte si tudi