Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
12°C
JUTRI
23°C
12°C
Oceni objavo

PARK DOŽIVETIJ KRIŽEVCI

V sklopu operacije »Park doživetij Križevci«, ki je sofinancirana s strani Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja v višini 62.912,86 EUR ( razlika do pogodbene vrednosti v višini 215.981,86 EUR je bila zagotovljena iz proračunskih sredstev), je Občina Križevci v Borecih, v gozdu ob športnem centru, uredila rekreativni park v naravnem okolju, v katerem se nahajajo številni elementi za različne oblike rekreacije, igro, sproščanje, obenem je omogočeno tudi izvajanje učnih vsebin za spoznavanje gozdnega ekosistema in ekosistemskih storitev. Celostna ureditev obstoječega gozda v t.i. ”park doživetij” je izvedena tako, da spodbuja medgeneracijsko druženje, aktivno preživljanje prostega časa, omogoča izjemno doživetje za telo in dušo in je vsekakor primeren tako za otroke in mladino, kot tudi starejše rekreativce in bolj zahtevne uporabnike. Območje parka obsega pribl. 13.000 m2, na katerem je na različnih oblikah terena razporejenih več kot 20 elementov ( pot izzivov, čutna pot, pot ravnotežja, slackline poligon, gozdni avditorij, vodno igrišče, gozdno otroško igrišče…) za krepitev in izboljšanje kondicije, motoričnih sposobnosti, koordinacije in senzorike, pravilna uporaba teh elementov pa zagotovo vpliva na zdrav način življenja uporabnikov, ki že z veseljem zahajajo v to idilično in neokrnjeno okolje, kjer si lahko v neposredni bližini ogledajo tudi Gregorjev matičnjak, občudujejo kas prleških konjev kasačev na le nekaj metrov oddaljenem hipodromu ter se sprehodijo do bližnje gramoznice. Vsekakor gre za obogatitev turistične ponudbe občine Križevci, saj tudi na ta način obiskovalce vabimo, da poleg enogastronomskih užitkov, npr. prleške tünke, gibanice in kozarčka odličnega vina, okusijo še čare narave in elementov iz naravnih materialov, ki so odlično vkomponirani v pristno okolje.

Uporaba vseh elementov je brezplačna, saj si prizadevamo, da  občanom občine Križevci ter tudi drugim uporabnikom zagotavljamo celostno urejen prostor v neokrnjeni naravi, kjer je mogoče kakovostno preživeti prosti čas in se sprostiti.

Oglejte si tudi