Logo MojaObčina.si

Križevci

DANES
23°C
7°C
JUTRI
24°C
13°C
Deli
1374

Literarni večer Prgišče duše z Markom Kočarjem in Stankom Ilješem

V torek, 21.maja zvečer, je otvoritvi razstave sledil literarni večer, ki sta ga ustvarila Marko Kočar s prebiranjem svojih pesmi in njegov sošolec iz osnovnošolskih klopi križevske osnovne šole Stanko Ilješ, ki ga je mojstrsko spremljal na harmoniki in z igranjem slovenskih pesmi in nekaterih nekaterih uglasbenih Markovih pesmi ustvarjal vzdušje za globje doživljanje le-teh. V dvorani ob župnijskem uradu je Marko ustvaril ambient s pridušeno svetlobo leščerbe, ki je ovijala obiskovalce in poslušalce. Z vmesnimi orisi nastanka nekaterih pesmi jih je popeljal skozi svoje življenje in spomine na svoje najdražje, na svoja prva ljubezenska občutenja, pokrajino ob Muri in na koncu nekaj šaljivih na račun zdravstvenih in drugih tegob v tretjem življenjskem obdobju, kot je to sam imenoval. Marko je skozi kratko predstavitev svojega bogatega opusa dokazal, da je umetnik slovenske knjižne besede kot tudi prleške, in kako dobro dene duši slovenska upesnjena beseda. Po kratkem druženju, na katerem se je med drugimi zbralo kar nekaj Markovih in Stankovih sošolcev, smo se vrnili domov bogatejši v duši in srcu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi