Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne se bo delno zjasnilo, nastajale bodo krajevne plohe, pogosteje v vzhodnih krajih. Pihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najvišje temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem do 30°C.
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 28°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 29°C
petek, 27.07.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razstava slik in predstavitev biltena ob ......


KULTURA

| |
13.05.2017      9:16
A A

Razstava slik in predstavitev biltena ob 70-letnici delovanja folklorne skupine v KriževcihDeli:
Kulturno društvo Križevci pri Ljutomeru je v četrtek, 11. maja v galeriji župnišča pripravilo dogodek, s katerim so obeležili 70 let obstoja in delovanja folklorne skupine. Na dogodek so osebno povabili vse sedanje in nekdanje plesalce, za katere so lahko ugotovili, da so delovali v okviru te skupine in teh je bilo kar 86. Veliko vabljenih in ostalih občanov se je dogodka udeležilo.
Program se je začel zunaj z nastopom rogistov, nadaljeval se je v očarljvi in akustični galeriji. Folklorna skupina se je urno in z novim elanom zavrtela ob venčku plesov. Nastopila je naša mlada in že sedaj vrhunska violinistka Živa Jurič iz Ključarovcev. Nekaj pesmi, ki so se dotaknile naših src, pa je zapela Matilda Slavič iz Bučečovcev.
Slavnostna govornica ga. Valerija Žalig se je vseh dotaknila s toplim nagovorom. Poleg tega, kaj vsak plesalec folklornih plesov daje družbi in koliko odrekanj je za to potrebnih, kakšne vezi se pletejo med njimi, je govorila o začetkih folklornega plesa v pomurskem prostoru, o obiskih in spodbujanjih Franceta Marolta in prof. Mirka Ramovša, o svojem očetu Borisu Žaligu, pomenu tradicije in potrebi po ohranjanju svojih kulturnih dobrin.
Prisotne je pozdravil tudi župan mag. Branko Belec, ki je med drugim citiral vodjo neke folklorne skupine z besedami, da v folklori en plesalec ne pomeni nič, vse kar šteje, je celota vseh plesalcev. Folklorni skupini KUD Križevci je ob tem dogodku podelil posebno priznanje občine.
Predsednica društva Silva Duh je predstavila vsebino biltena in zbrane povabila na ogled razstave slik, ki so jih prispevali plesalci in njihovi svojci. Obiskovalci so ob gledanju slik in kramljanju obujali spomine na stare čase in na slikah prepoznavali sebe, svoje prijatelje in  sorodnike. Večer se je zaključil s prijetnim druženjem.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO KRIŽEVCI PRI LJUTOMERU? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!