Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
torek, 20.08.2018
16°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 32°C
četrtek, 22.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Literarni večer posvečen Milanu Vincetiču


KULTURA

| |
20.11.2017      18:34
A A

Literarni večer posvečen Milanu VincetičuMilan Vincetič pripoveduje pesmi. Slika povzeta s www:prlekija-on.net
Milan Vincetič pripoveduje pesmi. Slika povzeta s www:prlekija-on.net
Deli:
V sejni sobi križevske občine je KUD Križevci pri Ljutomeru v petek 17.11. pripravilo literarni večer, ki smo ga spovetili nedavno preminulemu pomurskemu pesniku, pisatelju in piscu drugih dramskih del ter radijskih iger Milanu Vincetiču. Bil je tudi urednik mnogih revij in pisal kritike literarnih del za časopis Delo.Marsikdo iz naših krajev ga je poznal kot učitelja slovenščine s Srednje kmetijske šole v Rakičanu in vsi ti so v njem videlu človeka in učitelja z veliko začetnico. Sodobni ustvarjalci si še niso utrli poti v učne programe in jih premalo poznamo, čeprav so cenjeni ne le doma, temveč tudi v tujini. Vincetičeva dela so prevedena v dvanajst tujih jezikov. Način pisanja, ki spada v moderni in pomodernistični slog in ki od bralca zahteva zbranost, pa te kmalu ujame in ti postane všeč. Na literarnem večeru se je zbrala skupina ljubiteljev literature in skupaj smo prebrali kar nekaj njegovih pesmi in strokovnih recenzij, da bi jih bolje razumeli. Na koncu smo bili od pesmi očarani in marsikdo, ki njegovih del doslej še ni poznal, je sklenil, da si bo kakšno sposodil v knjižnici.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Križevci!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.08.2018
Danes ni dogodkov.
24.08.2018 | Družabni dogodki
Tekmovanje v igri Circus Charlie (NES)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.