Logo MojaObčina.si

Križevci

JUTRI
18°C
-2°C
SRE.
19°C
-1°C
Deli
3589

KULTURNI TEDEN V VRTCU KRIŽEVCI

V času kulturnega tedna smo v vrtcu spoznavali našega največjega  pesnika dr. Franceta Prešerna.  V uvodu v kulturni teden smo se najprej seznanili z slovensko himno in deli dr. Franceta Prešerna. Preko diaprojekcije so se otroci seznanili s Prešernovo balado Povodni mož. 

V goste smo povabili tudi plesno učiteljico plesne šole Urška Moniko Filipič, katera nam je z otroki, ki obiskujejo plesne vaje pripravila pester plesni dopoldan. 

Povabili pa smo tudi pravljičarko  Aleksandro Šömen iz knjižnice Ljutomer, ki nam je pripovedovala zgodbo Howarth N.; Zgodba o vrani in nam predstavila različne knjige, slikanice in kartonke.  katere lahko najdemo v knjižnici. 

V vrtcu se zavedamo, da je spoznavanje kulture naše države del narodne zavesti. zato si je vsak otrok naredil svojo slovensko zastavo in si jo s ponosom nesel domov, kjer jim je za praznik kulture 8. februarja krasila dom. 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi