Logo MojaObčina.si

Križevci

DANES
19°C
9°C
JUTRI
20°C
8°C

Branje ob Noči knjige

V petek, 23.4. je potekal Svetovni dan knjige in tradicionalna prireditev Noč knjige, ki smo se ji letos prvič pridružili tudi v Kulturnem društvu Križevci pri Ljutomeru. Ob sproščanju in upoštevanju ukrepov smo se popoldne zbrali na dvorišču Župnije in prinesli s seboj knjige proze in poezije, ki so nam všeč. Dogodek, ki ga je vodila Tjaša Kos, smo podnaslovili S knjigo o knjigi. Vsak udeleženec je povedal, kaj rad bere in koliko bere, kaj mu to pomeni kot duhovna in kulturna hrana in skoraj vsi smo prebrali svoje najljubše odlomke ali pesmi, ki so se dotaknile tudi ostalih udeležencev. Zaradi zanimivih vsebin je kaj hitro prišlo do izmenjave knjig. Ker smo bili v zadnjem letu več doma, je bilo tudi časa za branje več, smo pa ugotovili, da so takšni dogodki in izmenjava misli o prebranih knjigah izredno lepi in so nas napolnili z lepoto pisane besede.


Foto: Milena Rajh in Tjaša Kos

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi