Logo MojaObčina.si

Križevci

DANES
30°C
15°C
JUTRI
33°C
16°C

KRAJEVNI ODBOR RDEČEGA KRIŽA IZ KLJUČAROVCEV ORGANIZIRAL IZLET NA HRVAŠKO

V soboto, 19. maja 2018 je potekal izlet KORK iz Ključarovcev. Organizaciji že vrsto let predseduje Majda Vrbnjak, ki je za destinacijo letošnjega izleta izbrala kraj Marija Bistrica z okolico. 
Udeleženci izleta so si najprej ogledali cerkev v Mariji Bistrici, ki velja za največje romarsko središče na Hrvaškem. Nato so se odpravili do Gornje Stubice, kjer se nahaja spomenik posvečen Matiju Gubcu in kmečkim uporom. Ogledali so si tudi štiristoletno Gubčevo lipo, ki daje prijetno senco. Na ta dan so se odvijale viteške igre, zato si je bilo zanimivo ogledati dvoboje, lokostrelstvo in številne sprostitvene dejavnosti, ki so jih ponujali organizatorji.
Sledilo je kosilo in degustacije v vinariji Micak, od koder so se udeleženci v večernih urah podali nazaj proti Prlekiji.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi