Logo MojaObčina.si

Križevci

DANES
17°C
9°C
JUTRI
18°C
6°C
Deli

Jožef Slavič že stotič daroval kri

Jožef Slavič iz Grab je v četrtek, 11. aprila na Oddelku za transfuzijo SB Murska Sobota  že stotič daroval kri. Prvič je kri daroval v vojski leta 1984 v Puli. Od takrat to humanitarno poslanstvo opravlja redno. Krvodajalstvo spremlja Jožefa že od malega, saj sta bila krvodajalca tudi oba starša. Sedaj gresta po njegovih stopinjah tudi sin Milan, ki bo kri letos daroval že štiridesetič ter hčer Anica. Kot gasilec je pripravljen vedno nesebično pomagati pomoči potrebnim, zato mu je v veliko veselje, da lahko pomaga tudi s svojo krvjo tistim, ki jo potrebujejo. Darovanje krvi je zagotovo ena najplemenitejših oblik pomoči sočloveku, s katero je Jožef pomagal rešiti že mnogo življenj.

Ob tej posebni priložnosti so se mu zahvalili predstavniki SB Murska Sobota in Območnega združenja RK Ljutomer in Murska Sobota ter pripravili sprejem s podelitvijo priznanj in skromno pogostitev.
zapisala: Helena Kranjc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi