Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 30°C
petek, 20.07.2018
13°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
15°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Občina Križevci je pristopila k sodelovanju ......


ŽUPANOVA BESEDA, UČINKOVITA RABA ENERGIJE, EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
24.03.2018      17:09
A A

Občina Križevci je pristopila k sodelovanju v transnacionalnem projektu LOCAL4GREENDeli:


 

Občina Križevci je na povabilo Gradbenega inštituta ZRMK pristopila k sodelovanju v transnacionalnem projektu LOCAL4GREEN - LocalPoliciesforGreenEnergy, ki je namenjen oblikovanju in implementaciji lokalnih politik na področju promocije obnovljivih virov energije. Župan mag. Branko Belecje dne 23. 3. 2018 v prisotnosti člana projektnega usmerjevalnega odbora dr. Henrika Gjerkeša podpisal izjavo o sodelovanju.

Projekt, ki ga sofinancirata Evropski sklad za regionalni razvoj (ERDF) in Instrument za predpristopno pomoč (IPA), se je pričel izvajati novembra 2016, trajal pa bo vse do konca aprila 2019. Projektni konzorcij vključuje 10 partnerjev iz 9 držav sredozemskega prostora, vodilni partner pa je ValencianFederationofMunicipalitiesandProvinces (Valencijska zveza lokalnih skupnosti in provinc). Slovenski partner v projektu je Gradbeni inštitut ZRMK, nacionalni koordinator pa mag. Miha Tomšič.

Cilj projekta je pomagati lokalnim skupnostim (občinam) pri pripravi in uveljavitvi inovativnih lokalnih fiskalnih politik, usmerjenih v promocijo rabe obnovljivih virov energije (OVE) v javnem in zasebnem sektorju.

V izbranih pilotnih občinah - poleg Križevcev so to še Kočevje, Kamnik, Kranj, Grosuplje, Ivančna Gorica, Trebnje in Lenart - bodo oblikovane specifične usmeritve lokalne fiskalne politike za spodbujanje OVE z namenom njihove vključitve v lokalne strategije in načrte. Rezultati bodo nato redno spremljani in ovrednoteni z namenom priprave niza rešitev, uporabnega za širši krog uporabnikov v posamezni državi ali regiji. Pilotnim občinam bodo projektni partnerji nudili potrebno strokovno oz. tehnično podporo pri zasnovi omenjenih dokumentov in poskrbeli za ustrezno spremljanje rezultatov ter njihovo vrednotenje.
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
obcinakrizevci-local4greenzasplet1.docx
109132_obcinakrizevci-local4greenzasplet1.docx (133,33 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KRIŽEVCI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
20.07.2018 | Umetnost
Otvoritev razstave del Ines Žarki
22.07.2018 | Šport
KASAŠKE DIRKE V KRIŽEVCIH

Bodite prvi pri oddaji mnenja.