Logo MojaObčina.si
DANES
1°C
2°C
JUTRI
2°C
2°C
Oceni objavo

Državno tekmovanje za memorial Matevža Haceta 2023 - Pionirke PGD Stara Nova vas

Državno tekmovanje Matevža Haceta 2023 je potekalo v soboto 23.9.2023 v Gornji Radgoni. Tekmovanje je potekalo sočasno z mednarodnim sejmom obrambe, varnosti, zaščite in reševanja, ki ga letos zaznamuje slogan Zavezništvo zaupanja SOBRA 2023. Sejem namreč prikazuje delovanje ustanov na področju obrambe, varnosti in reševanja, opremo, znanje, potrebno za obrambno pripravljenost, varnost državljanov ter zaščito in reševanje pri naravnih in drugih nesrečah.

Na Državno tekmovanje za memorial Matevža Haceta 2023 je prišlo preko 200 ekip mladine iz celotne Slovenije.

Iz Gasilske zveze Križevci so se na podlagi doseženih rezultatov regijskega gasilskega tekmovanja, državnega tekmovanja udeležile pionirke PGD Stara Nova vas. Ekipa  je nastopila na sobotnem delu državnega gasilskega tekmovanja. Dež oz. slabo vreme je nekoliko oteževalo pogoje tekmovanja. Vendar kljub vsemu, so pionirke PGD Stara Nova vas nastopile suvereno in pokazale svoje znanje in spretnosti, ki so jih pridobile skozi številne vaje, za katere so skrbeli mentorji  Šteiner Monika, Rajh Mirko, Jaušovec Jani in Šteiner Boštjan. Na sobotni razglasitvi so se dekleta in njihovo spremstvo izjemno razveselili  odličnega 21. mesta.

Čestitke ekipi!

Oglejte si tudi