Logo MojaObčina.si
DANES
10°C
-2°C
JUTRI
18°C
4°C

ČIŠČENJE VODOTOKOV NA OBMOČJU OBČINE KRIŽEVCI

V torek, 31.januarja 2023 sta se na delovnem sestanku na občini Križevci, srečala župan Občine Križevci Branko Slavinec in Vodja sektorja območja Mure Anton Kustec.

Pogovorjala sta se o programu čiščenja vodotokov na območju križevske občine. Območje občine Križevci je bilo posneto z dronom, na podlagi proučenega slikovnega materiala in zagotovljenih sredstev, se bo pripravil program dela - vzdrževalna dela v javno korist. V skladu z zagotovljenimi sredstvi in programom dela, se bodo vršila dela na vodotokih.

Priobalni lastnik ali drug posestnik vodnega ali priobalnega zemljišča mora zagotavljati košnjo in odstranjevanje prekomerne zarasti na bregovih, odstranjevanje plavja, odpadkov in drugih opuščenih ali odvrženih predmetov in snovi z vodnih in priobalnih zemljišč ob vodah 2. reda.

Prav tako ne sme odlagati materialov in snovi, o odlaganju tretjih oseb pa mora obvestiti vodovarstvenega nadzornika.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi