Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 32°C
ponedeljek, 18.08.2018
17°C | 32°C
torek, 20.08.2018
17°C | 33°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tudi v Rimu ji je uspelo


ŠPORT, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
01.01.2018      10:38
A A

Tudi v Rimu ji je uspeloMaratonka Marija Pavlič iz Suhadol med tekom po rimskih ulicah
Maratonka Marija Pavlič iz Suhadol med tekom po rimskih ulicah
Deli:

 

Naša občanka tekačica Marija Pavlič iz Suhadol je uspešno pretekla tudi svoj tretji maraton (prva dva je v Parizu in v Valencii) v nedeljo, 2. aprila, 2017 v Rimu. Po vrnitvi iz »večnega mesta« je povedala, da je bil ta maraton zanjo najtežji. Kmalu po štartu pri Koloseju, kjer je bil tudi cilj, je začelo deževati, občasno je prav lilo, vmes je tudi grmelo in treskalo. Bila je premočena do kože, vendar je vztrajala do konca – in uspela. Prav tako vsi tekači in tekačice iz Slovenije, ki so se na maraton peljali z avtobusom v organizaciji ŠD Maratonc. Številni drugi udeleženci maratona so namreč zaradi prevelikega napora, nevarne proge (tekli so tudi po kockah) in neugodnih vremenskih razmer odstopili. Očitno so Slovenci bolj zdržljivi kot drugi tekmovalci.
Za nagrado je Marija dobila lepo medaljo, vredno Rima kot slovitega antičnega zgodovinskega in umetnostnega mesta.
Rim si je z drugimi tekmovalci že poprej ogledala še v lepem vremenu. Nanjo je naredil velik vtis, saj je bila v italijanskem glavnem mestu prvič. Posebej Vatikan s Trgom sv. Petra in istoimensko baziliko. Povzpela se je tudi na njeno kupolo, od koder je uživala v pogledih na mesto ob Tiberi. V slovito nedavno obnovljeno Fontano di Trevi je prek hrbta vrgla kovanec, kar pomeni, da se želi v Rim še vrniti. Na maraton verjetno ne več, saj ga maratonci zaradi zahtevnosti teka v »večnem mestu« po navadi tečejo le enkrat, marveč kot občudovalka rimskih znamenitosti.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Komenda!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!