Logo MojaObčina.si

Komenda

JUTRI
0°C
-3°C
ČE.
3°C
-1°C
2377

Tudi v Rimu ji je uspelo

 

Naša občanka tekačica Marija Pavlič iz Suhadol je uspešno pretekla tudi svoj tretji maraton (prva dva je v Parizu in v Valencii) v nedeljo, 2. aprila, 2017 v Rimu. Po vrnitvi iz »večnega mesta« je povedala, da je bil ta maraton zanjo najtežji. Kmalu po štartu pri Koloseju, kjer je bil tudi cilj, je začelo deževati, občasno je prav lilo, vmes je tudi grmelo in treskalo. Bila je premočena do kože, vendar je vztrajala do konca – in uspela. Prav tako vsi tekači in tekačice iz Slovenije, ki so se na maraton peljali z avtobusom v organizaciji ŠD Maratonc. Številni drugi udeleženci maratona so namreč zaradi prevelikega napora, nevarne proge (tekli so tudi po kockah) in neugodnih vremenskih razmer odstopili. Očitno so Slovenci bolj zdržljivi kot drugi tekmovalci.
Za nagrado je Marija dobila lepo medaljo, vredno Rima kot slovitega antičnega zgodovinskega in umetnostnega mesta.
Rim si je z drugimi tekmovalci že poprej ogledala še v lepem vremenu. Nanjo je naredil velik vtis, saj je bila v italijanskem glavnem mestu prvič. Posebej Vatikan s Trgom sv. Petra in istoimensko baziliko. Povzpela se je tudi na njeno kupolo, od koder je uživala v pogledih na mesto ob Tiberi. V slovito nedavno obnovljeno Fontano di Trevi je prek hrbta vrgla kovanec, kar pomeni, da se želi v Rim še vrniti. Na maraton verjetno ne več, saj ga maratonci zaradi zahtevnosti teka v »večnem mestu« po navadi tečejo le enkrat, marveč kot občudovalka rimskih znamenitosti.

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!