Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
12°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 26°C
sobota, 27.04.2018
11°C | 22°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

40. Sankukai letna karate šola – Umag 2017


ŠPORT, OBČINSKE, VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, SREDNJA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, DOGODKI, DRUŠTVA, OSTALO

| |
19.07.2017      6:39
A A

40. Sankukai letna karate šola – Umag 2017Deli:

 

V Umag se vedno radi vračamo, a letos je bil naš karateistični dopust še posebej prijeten. Obeležili smo namreč že kar 40. Sankukai letno karate šolo, v katero se z leta v leto prijavi več športnih navdušencev.

Tudi največji zaspanci ne želijo zamuditi jutranjega treninga, kjer se počasi prebudimo, se poglobimo v osnovne tehnike karateja, nato pa s tekom ob obali nadaljujemo trening še v bazenu. Izvajanje udarcev pod vodo je izziv, ki se ga zelo radi lotijo predvsem naši otroci. Za njihove starše medtem poskrbi izkušen trener z jutranjo Sankukai rekreacijo. Zadnji jutranji trening smo karateisti izkoristili za zdaj že tradicionalni trening v morju! Kar s kimonami smo zakorakali v vodo in s tem pritegnili mnoge radovedne poglede. Po treningu se okrepimo z zajtrkom, nato pa smo že pripravljeni na plavanje, iskanje školjk, igranje odbojke, obisk dodatnega treninga … Celo za tekmo z vodnimi balončki se najde čas! Pozno popoldne se spet vsi zberemo pod šotorom, kjer nadaljujemo s treningom po posameznih pasovih. Čudovit del dneva pa je zagotovo tudi večer, ko lahko občudujemo sončni zahod, se sprehajamo po obali, se kartamo, skupaj prepevamo … Teden vedno tako hitro mine! Zaključimo ga z izpitom za višje pasove, zvečer pa sledi vrhunec – naša prireditev Ples kimon. Jubilej smo poleg dih jemajočih prikazov karate tehnik naših mlajših in starejših članov praznovali še s pogledom v pretekla leta, ki so bili izvrstno prikazani s filmčkom ter gledališko predstavo. Nastopajoči so resnično dokazali, da imajo lahko karateisti tudi umetniško žilico. Sploh tisti, ki letno karate šolo obiskujemo že več let, smo se ganjeno spominjali preteklih let in občutili ponos, da smo del te čudovite skupnosti. Ekipa nastopajočih je upravičeno požela močen aplavz in vzklikanje. Ob tej priložnosti se je naš tehnični mentor Vlado Paradižnik prvi teden s plaketami zahvalil direktorjem, ki nam vsako leto omogočajo bivanje v Katoru, drugi teden pa je z darilci razveselil še trenerje. Po koncu prireditve smo še zaplesali in tako zaključili še eno čudovito letno karate šolo.

Vabimo vas, da si ogledate utrinke prvega tedna na https://www.flickr.com/photos/sankukai-slovenija/albums/72157685900420726/page2/. Kmalu pa bodo na voljo še fotografije drugega tedna, zato pridno spremljajte našo spletno stran www.sankukai.org.

Poletni, karateistični pozdrav!

Saša Voler
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KARATE KLUB KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KARATE KLUB KOMENDA
KARATE KLUB KOMENDA
Moste 40
Tel:031231440
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2018
Danes ni dogodkov.
05.05.2018 | Ostalo
Florjanova maša - PGD Moste
05.05.2018 | Ostalo
Florjanova maša - PGD Moste

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo