Logo MojaObčina.si

Komenda

DANES
31°C
17°C
JUTRI
29°C
17°C
Deli
2243

21. mlički race - občinsko prvenstvo v gorskem kolesarstvu

Gorski kolesarji so zopet merili moči na odprtem občinskem prvenstvu v Suhadolah, ki je bilo že 21. po vrsti.
V hladnem in oblačnem vremenu se je zbralo lepo število kolesarjev, ki jih je večina vajenih tudi takšnih pogojev. Zato je potrebno nekoliko več časa za ogrevanje. Žal pa se je že na ogrevanju zgodila neljuba dogodka. Cestni kolesar Rog-As  Marko Jeretina si je ob padcu poškodoval zapestje, Mohor Vrhovnik iz Calcita bike team-a je bil premočan med ogrevajem in strgal verigo, tako sta dirko spremljala kot gledalca. Na najkrajšo, 200m dolgo progo, so se najprej podali najmlajši, ki so ob bučnem navijanju staršev zadovoljno vrteli pedala. Na malo daljšo 600m progo so se podali mlajši osnovnošolci, v tej kategoriji je bil samo en domači tekmovalec Starovasnik Timotej. Na obeh progah je tekmovalo po 6 temovalcev v posamezni starostni kategoriji ločeni po spolu tako, da so vsi prejeli kolajne in sladke nagrade, ki so jih nato s ponosom kazali staršem in številnim navijačem, ki so jih nagradili z aplavzom. Starejši dečki in deklice, članice in člani ter veteranke in veterani so se pomerili na 4,5km dolgi progi do mlinčkov. Letos je bil močnejši  kolesar iz Calcit bike team-a Štajnar Gašper iz Iga pred domačinom Avbelj Blažem in Koncilijo Mihom iz kluba Rog-As . Na nehvaležnem četrtem mestu se je uvrstil Domen Avbelj, ki sta en dan prej z bratom premagovala stopnice v znameniti kristalni palači. Domen se je uvrstil na odlično 11. mesto absolutno.

 

Za 21. občinsko prvenstvo v gorskem kolesarstvu je tako slavil Blaž Avbelj (Rog-AS), drugi je bil Miha Koncilija ( trener ml. mladincev Rog- AS), tretji  Domen Avbelj. Med tekmovalkami je osvojila prvo mesto absolutno Zdenka Lah.

Povezave

www.suhadole.si

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi