Logo MojaObčina.si

Komenda

JUTRI
14°C
-2°C
SRE.
13°C
1°C
Deli

Dobrodelni koncert Ustanove Petra Pavla Glavarja

Dobrodelna ustanova Petra Pavla Glavarja (UPPG) s sedežem v Komendi je 20. januarja zvečer v dvorani Kulturnega doma v Komendi priredila že 18. dobrodelni koncert, s katerim je zbrala večji del sredstev za svoje delovanje: štipendije 6 štipendistom, denarno in pomoč v živilih občanom v stiski, raznovrstna izobraževalna predavanja in predstavitve, šolo za vrednote in življenje ter druge oblike dejavnosti.

Tokrat je v goste povabila Prifarske muzikante, pri katerih je nekoč pela in igrala sedanja komendska občanka Zvonka Erce (za to in strokovno pomoč so se ji posebej zahvalili), Mladinski pevski zbor OŠ Komenda Moste in Mešani pevski zbor Društva upokojencev Komenda.

Vsi omenjeni so s svojim petjem navdušili nabito polno dvorano poslušalcev, posebej Prifarski muzikanti s svojim raznovrstnim in obsežnim pevskim in instrumentalnim programom ter duhovito besedo. Zaradi njih je bilo zanimanje za koncert tako veliko, da so morali prireditelji pripraviti kar dva koncerta enega za drugim istega dne.

Delo UPPG sta pred koncertom predstavila predsednik ustanove Štefan Petkovšek in štipendistka Vida Zupin, po njem pa se zahvalila vsem nastopajočim in navdušenim poslušalcem za udeležbo na koncertu. Koncertu je sledilo prijateljsko druženje v prostorih Mravljišča.

Začelo se je po Začelo se je po "prifarsko" - s pesmijo. "Prifarci" so v drugo hoteli krajši koncert, a jih je publika kmalu "zanesla". Z zelo lepim petjem se je izkazal Mladinski pevski zbor OŠ Komenda-Moste. Z zelo lepim petjem se je izkazal Mladinski pevski zbor OŠ Komenda-Moste. Morda pa se bo kdo od učencev kmalu pridružiil Morda pa se bo kdo od učencev kmalu pridružiil "Prifarcem"? Petje je bilo vse lepše, glasbila vsa glasnejša, roke so izražale, kar je govorilo srce ... Petje je bilo vse lepše, glasbila vsa glasnejša, roke so izražale, kar je govorilo srce ... Tudi Mešani pevski zbor DU Komenda je zablestel z lepim petjem. Tudi Mešani pevski zbor DU Komenda je zablestel z lepim petjem. Predsednik UPPG Komenda Štefan Petkovšek in štipendistka Vida Zupin sta se izkazala z besedo in z elegantnim  nastopom Predsednik UPPG Komenda Štefan Petkovšek in štipendistka Vida Zupin sta se izkazala z besedo in z elegantnim nastopom in zahvalo mnogim dobrotnikom UPPG. in zahvalo mnogim dobrotnikom UPPG. Tudi Tudi "Prifarci" so se uvrstili v dolgo vrsto dobrotnikov UPPG. Prvo vrsto so zasedli slavnostni gostje z županom Stanislavom Poglajnom na čelu.. Prvo vrsto so zasedli slavnostni gostje z županom Stanislavom Poglajnom na čelu.. Je bilo sploh še kakšno mesto prosto v dvorani? Je bilo sploh še kakšno mesto prosto v dvorani? Vsa dvorana je Vsa dvorana je "dihala" s pevci. Ta večer ni nihče ostal hladen ... Ta večer ni nihče ostal hladen ... Skoraj smo postali Skoraj smo postali "vaši", tako ste se nam priljubili. Ali se nam boste pridružili pri petju? Poskusimo, saj smo slišali, da je v Komendi veliko dobrih pevcev, nam je povedala Zvonka. Ali se nam boste pridružili pri petju? Poskusimo, saj smo slišali, da je v Komendi veliko dobrih pevcev, nam je povedala Zvonka. Mladi so morali, ker je bila dvorana polna, na balkon. So pa zato lepše videli, mogoče tudi bolje slišali? Mladi so morali, ker je bila dvorana polna, na balkon. So pa zato lepše videli, mogoče tudi bolje slišali? Ali bi še eno zapeli skupaj? Zakaj pa ne, ko tako lepo in navdušeno pojete. Ali bi še eno zapeli skupaj? Zakaj pa ne, ko tako lepo in navdušeno pojete. Nocoj, pa oh nocoj ... Nocoj, pa oh nocoj ... Dajmo, še eno! Dajmo, še eno! Zadnji pozdrav Komendčanom, pa saj se kmalu spet vidimo. Zadnji pozdrav Komendčanom, pa saj se kmalu spet vidimo. Le čakajte, s ploskanjem bomo iz vas izvabili še kakšno pesem. Le čakajte, s ploskanjem bomo iz vas izvabili še kakšno pesem. Tokrat je bilo res Tokrat je bilo res "privilegij" biti v prvi vrsti, saj smo si bili čisto blizu: po srcu in občutju. Tudi mlade lepe dame so bile očarane nad Tudi mlade lepe dame so bile očarane nad "Prifarci", ne le srednja ali starejša generacija. Zvonka Erce je kmalu dobila staro-novega občudovalca. Kot nekdanja članica nastopajoče pevsko-instrumentalne skupine. Zvonka Erce je kmalu dobila staro-novega občudovalca. Kot nekdanja članica nastopajoče pevsko-instrumentalne skupine. "Prifarci" znamo biti tudi kavalirji, prav viteški do dam. Kaj bo pa rekel Zvonkin mož? Se bosta že doma pogovorila. Kaj bo pa rekel Zvonkin mož? Se bosta že doma pogovorila. V Mravljišču je bilo še dolgo zelo živahno. V Mravljišču je bilo še dolgo zelo živahno. Očitno se Očitno se "Prifarcem" ni mudilo še na eno praznovanje 50. rojstnega dneva Jožeta Potrebuješa. Eden izmed njih je dejal, da bi raje ostal v Komendi. Koncerta se je udeležil tudi predsednik Čebelarske regije P. P. Glavarja Anton Koželj s soprogo (skrajno desno). Koncerta se je udeležil tudi predsednik Čebelarske regije P. P. Glavarja Anton Koželj s soprogo (skrajno desno).

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!