Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

POKALNO GASILSKO TEKMOVANJE V SPAJANJU ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
22.11.2016      11:25
A A

POKALNO GASILSKO TEKMOVANJE V SPAJANJU SESALNEGA VODADeli:

Letos smo se odločili, da izvedemo tekmovanje v spajanju sesalnega voda. Poleg tekmovanja za pokale našega društva je tekmovanje potekalo tudi za prehodni pokal Gasilske zveze Gorenjska za leto 2016/2017. Čeprav naše društvo po gasilski razdelitvi ne sodi v Gasilsko zvezo Gorenjske, smo s svojim dosedanjim delom in uspehi pridobili zaupanje Gasilke zveze Gorenjske in kot  gostujoči organizator letos sodelujemo tudi v sklopu tega atraktivnega gasilskega tekmovanja. Tekmovanje poteka v dveh kategorijah, za člane in članice, tekmuje se po sistemu izpadanja. Ekipo sestavlja šest tekmovalcev – gasilcev. Tekmovanje je potekalo v gasilskem domu Komenda v soboto 19.11.2016.

Tekmovanja se je udeležilo 21 ekip (14 ekip članov in 7 ekip članic). Tekmovanje poteka na dveh progah istočasno. Vsaka ekipa izvede vajo dvakrat, upošteva se boljši rezultat. Zmagoval napreduje v naslednji krog, vse do finala.

Pri članih so prvo mesto osvojili PGD Zalog pri Cerkljah F9, drugo mesto PGD Tinje in tretje mesto PGD Sovodenj B.  Pri članicah so prvo mesto osvojile članice PGD Komenda, drugo mesto PGD Zalog pri Cerkljah 6K in tretje mesto PGD Sovodenj 6M.

 

Obema zmagovalcema je uspelo izvesti najboljši čas vaje v finalu: člani ekipe PGD Zalog pri Cerkljah F9 so v finalu izvedli vajo v 15,79 sekund in članice PGD Komenda v 18,23 sekunde.

 

Na tekmovanju sta iz našega društva tekmovali tudi dve ekipi članov, ki sta zasedli 5 in 8 mesto. Med tekmovanjem smo izvedli tudi srečelov, za popestritev družabnega srečanja pa so poskrbeli kar naši gasilci s harmoniko.

 

Po izvedbi tekmovanja, ko smo dobili potrditev da zmoremo, smo se odločili, da bomo tekmovanje organizirali tudi prihodnje leto. Pri izvedbi tekmovanja so nam pomagali gasilci iz PGD Zalog pri Cerkljah, za kar se jim iskreno zahvaljujemo, prav tako pa se zahvaljujemo tudi vsem zunanjim sodnikom za korektno sojenje.

Na pomoč!

Zapisala: Mihaela Poglajen
Foto: A. Žalar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PROSTOVOLJNO GASILSKO DRUŠTVO KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!