Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 18.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Moč je v podjetništvu


NOVICE

| |
25.03.2018      14:25
A A

Moč je v podjetništvuDeli:

Na 22. Jesenskem sejmu oktobra lani je predsednik SDS Janez Janša, presenečen nad organizacijo in velikostjo ponudbe napovedal, da bo prišel tudi na 23. Spomladanski sejem. Prišel je v soboto, 24. marca, dopoldne.
Skupaj z županom Stanislavom Poglajnom, predsednikom Konjeniškega kluba Komenda Lojzetom Lahom, predsednikom odbora SDS Komenda in občinskim svetnikom Alešem Marinkom ter člani Konjeniškega kluba in komendskega odbora SDS se je dve uri  sprehodil po sejmu med številnimi razstavljavci in se z njimi pogovarjal. Postal je prI predsedniku Čebelarskega društva Komenda Milanu Starovasniku, razstavljavcu firme Flok, na razstavnem prostoru lončarja Kremžarja, pozdravili pa so ga Vidmarjevi harmonikarji...
Po ogledu je povedal: "Čestitka organizatorju Konjeniškemu klubu z Lojzetom Lahom, da je iz prvotne skromne ideje zrasla takšna prireditev nacionalnih razsežnosti. Že jeseni se je videlo, da slovensko gospodarstvo okreva, pomlad je ta  vtis še podkrepila. Vidi se, da je glavna moč slovenskega gospodarstva v majhnih podjetjih, obrtništvu, v inovativnosti ljudi, obrtnikov, kmetov, pa tudi tako imenovanih "startupov", začetnikov, ki se lotevajo samo na podlagi ideje s skromnimi sredstvi, ki so jih sami zbrali. In če jih spremljamo nekaj let, vidimo, da se korajža izplača in taki sejmi so tudi zato, da se takšnim da korajžo... Še se bomo videli."
Velik pomen in široko prepoznavnost sejma in s tem Komende, je po ogledu poudaril tudi župan Stanislav Poglajen; rekel je med drugim, da so se tudi domačini po večini med sejmom navadili na dva malo bolj živahna dneva v vikendu. "Res pa je, da vsako leto tudi organizator dviguje raven organizacije tako na prireditvenem prostoru, kakor tudi izven njega..."  
Tekst in foto: A. Žalar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!