Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo v bližini morja še sončno vreme. Drugod bo pretežno oblačno, padavine, deloma plohe, se bodo iznad severnih krajev širile proti jugu. Predvsem v osrednji in južni Sloveniji bodo tudi posamezne nevihte. Na Primorskem bo povečini suho. Prehodno bo zapihal okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem zvečer šibka do zmerna burja. Ohladilo se bo, popoldanske temperature bodo od 14 do 21, v južni Sloveniji do okoli 23 °C.
12°C | 22°C
petek, 27.04.2018
11°C | 21°C
sobota, 28.04.2018
9°C | 27°C
nedelja, 29.04.2018
12°C | 26°C
ponedeljek, 30.04.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Minister Počivalšek odprl 23. Spomladanski ......


OBČINSKE

| |
24.03.2018      00:53
A A

Minister Počivalšek odprl 23. Spomladanski kmetijsko-obrtni sejem v KomendiDeli:

Minister Počivalšek odprl 23. Spomladanski kmetijsko-obrtni sejem v Komendi


V Komendi se je v petek začel 23. Spomladanski kmetijsko-obrtni sejem v organizaciji Konjeniškega kluba. Sejem, ki je poznan po številnih razstavljavcih in v treh dneh z med 70 do 80 tisoč obiskovalci, je odprl Minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek, skupaj z županom občine Komenda Stanislavom Poglajnom in predsednikom Konjeniškega kluba ter častnim občanom Občine Komenda Lojzetom Lahom.
Pred prihodom na sejem so ministra v Poslovni coni pozdravili župan Stanislav Poglajen, podžupan Igor Štebe, občinski svetnik in podpredsednik Nadzornega sveta PCK Roman Grošelj in predsednik Nadzornega sveta Poslovne cone Tomaž Lamovšek s predstavniki uspešnega podjetja RLS. V odsotnosti direktorja podjetja RLS so slednji predstavili podjetje, razvoj in načrte, ministra pa je še posebej zanimala Poslovna cona s številnimi podjetji in njen prihodnji položaj.


Po ogledu Poslovne cone se je opoldne v prireditvenem šotoru  začel program z godbo in mažoretkami Komenda, pevci Klape Stari trg iz Lukovice in folkloristi društva upokojencev Komenda. Sejem s prek 650 razstavljavci je predstavil predsednik Lojze Lah, o Komendi in pomembnosti sejma pa so spregovorili župan Stanislav Poglajen, direktorica direktorata za kmetijstvo MKGP Tadeja Kvas Majer ter predsednik Kmetijsko gozdarske zbornice Cvetko Zupančič. Minister Počivalšek pa je pred odprtjem sejma poudaril, kako pomembna sta razvoj kmetijstva za doma pridelano hrano in kmečki turizem za gospodarstvo.


Po tem, ko je skupaj z županom občine in predsednikom Konjeniškega kluba odprl sejem, se je minister precej časa zadržal na ogledu sejma in ob pogovorih z razstavljavci. V oceni sejma pa je po ogledu čestital predsedniku Lahu in članom-organizatorjem v Konjeniškem klubu za izredno dobro organiziran sejem. Presenečen nad velikostjo in sejemsko ponudbo številnih razstavljavcev je rekel, da bo v Komendo na sejmu tudi v prihodnje, morda že jeseni, še prišel.


Med gosti ob odprtju 23. sejma v Komendi pa so bili tudi minister za zunanje zadeve Karl Erjavec, poslanka državnega zbora Julijana Bizjak Mlakar in delegaciji iz Sremske Mitrovice ter občine IRIG.

 

Tekst in foto: A. Žalar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2018
Danes ni dogodkov.
05.05.2018 | Ostalo
Florjanova maša - PGD Moste
05.05.2018 | Ostalo
Florjanova maša - PGD Moste

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo