Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.03.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem delno jasno, ponekod bo pihala šibka burja. Drugod bo pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju 4, v alpskih dolinah okoli -5 °C.
2°C | 9°C
ponedeljek, 24.03.2018
-1°C | 9°C
torek, 26.03.2018
0°C | 13°C
sreda, 27.03.2018
1°C | 14°C
četrtek, 28.03.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 24.3.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

MIKLAVŽEVANJE NA NOVI TRŽNICI


OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
04.12.2017      8:34
A A

MIKLAVŽEVANJE NA NOVI TRŽNICIDeli:

Sobota, 2. december 2017, je bil dan, ki je predstavil s sodelovanjem Konjeniškega kluba Komenda in Turističnega  društva Komenda pod okriljem Občine Komenda  vrsto različnih dogodkov v Komendi. Najpomembnejši je bilo odprtje nove Tržnice, ki se je z občinsko podporo preselila  s Koželjeve domačije na Gori na prostor Konjeniškega kluba pri hipodromu v Komendi. Priprave na to skupno ureditev in pridobitev so se začele že v prvi polovici leta. V soboto dopoldne pa so Tržnico slovesno odprli župan Stanislav Poglajen, predsednik Konjeniškega kluba Komenda in častni občan Lojze Lah ter predsednik Turističnega društva Komenda Vid Koritnik. Sedaj bo tržnica  na tem prostoru vsako soboto v mesecu.

Ob slovesnem odprtju so poleg vseh omenjenih govornikov  nastopili domači plesalci Folklorne skupine Društva upokojencev Komenda z vodjema Janezom Slapnikom in Mojco Meršol ter mažoretke Twirling mažoretnega kluba  Komenda z Urško Štebe. Zaradi priprav komendskih godbenikov na dva  decembrska nastopa so nastopili Veterani Mengeške godbe pod vodstvom kapelnika Janeza Pera. Sklenil pa je dopoldanski dogodek ob odprtju nove komendske Tržnice ansambel, ki smo ga skupaj s povezovalcem  Francijem Peternelom poimenovali Poznani znanci, saj so ga sestavljali znani glasbeniki iz treh poznanih ansamblov.

Popoldne so bile na očiščeni in zaradi odjuge precej razmočeni kasaški stezi na hipodromu tradicionalne Miklavževe dirke. Na šestih dirkah so se pomerili kasači, nazadnje pa je tekmovanje sklenila dirka ponijev.

Po končanih dirkah je v šotoru z razstavljavci na stojnicah in z okrog 500 darili razveselil najmlajše v spremstvu staršev še Miklavž.  Dan sobotnega Veselega Miklavževanja v organizaciji Konjeniškega kluba Komenda in organizatorjev omenjenih dogodkov so nazadnje z veselim Žurom Sreča Korbarja sklenili člani ansambla Odziv in Veseli svatje.
Tekst in foto: A. Žalar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.03.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo