Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

SPOMENIK NOB NA PODBORŠTU


KULTURA

| |
18.03.2017      9:22
A A

SPOMENIK NOB NA PODBORŠTUDeli:

OBNOVA SPOMENIKA

Še ne dva meseca nazaj je bil osat, zdaj pa mislim,da si zasluži čebelo. Res je, da slika v osatu ni bila lepa,vendar moramo razumeti, da je bilo v neposredni bližini gradbišče. Delavci so nič hudega sluteč  naložili gradbeni material tik ob spomenik. Tudi jaz sem to opazil in v mesecu januarju, še pred osatom večkrat iskal lastnika gradbišča, toda zaradi mraza se tam ni nič dogajalo.  Prav je, da so ljudje  pozorni na spomenike NOB, prav bi pa bilo tudi, da se proslav udeležujejo v večjem številu. Najlažje je kritizirati, težje pa pomagati in biti aktiven.  Sedanji  izgled  spomenika, ki zaznamuje žrtve treh borcev, ki so dali življenja zato,da mi danes živimo v svobodni domovini je olepšan. Lastnik hiše v bližini gospod Srečko Brodar se je dobrohotno obvezal in storil, kar je obljubil. Lokacijo okrog spomenika je obrobil tla tlakoval, sam spomenik pa renoviral zaradi razpok , ki so se pokazale.  Ker lokacija spomenika stoji na njegovem zemljišču, jo je pripravljen dati brezplačno v last občini Komenda,občino bi bremenili samo stroški prepisa. Krajevna organizacija ZB za vrednote NOB se gospodu Srečku Brodarju zahvaljuje za obnovo, za brezplačen prenos lastnine in za dobro voljo, ki jo je pokazal.

Tudi komemoracijo bomo v letu 2017 pripravili pri tem spomeniku,v spomin na žrtve NOB,na lepo obnovo in dobrega soseda,ki spoštuje NOB.

 

Komenda, 8.3. 2017                                                                        Predsednik KO ZB    

                                                                                                          Komenda  

                                                                                                                Filip Železnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Komenda!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!