Logo MojaObčina.si

Komenda

JUTRI
24°C
11°C
TOR.
24°C
10°C
Deli
4041

Komendčani uspešni na reviji pevskih zborov

V Domu kulture v Kamniku je bila 29. februarja 41. Območna revija odraslih pevskih zborov 2020 iz občin Kamnik in Komenda. Pripravil jo je Javni sklad republike Slovenije za kulturne dejavnosti Območne izpostave Kamnik (JSKD OI Kamnik), povezoval pa vodja te izpostave Tone Ftičar. Revija je bila hkrati počastitev slovenskega kulturnega praznika Prešernovega dneva. Vstop je bil prost, obiskovalci pa so morali pri blagajni Doma kulture Kamnik prevzeti obvezne brezplačne vstopnice. Podprli sta jo občini Kamnik in Komenda. Petju zborov je kot uveljavljeni zborovodja in glasbeni pedagog »strokovno prisluhnil« Primož Kerštanj. 

Z dvema ali tremi pesmimi je nastopilo enajst zborov. Večinoma so bili iz Kamnika; iz te občine še Mešani pevski zbor Mavrica iz Srednje vasi v Tuhinju in Ženski pevski zbor Vox Annae iz Tunjic. Iz občine Komenda je pel le Mešani pevski zbor DU Komenda pod vodstvom zborovodje Ignaca Gorjanca. Zapel je pesmi Jožeta Osane Slovenija v svetu (Marko Kremžar) in ljudsko iz Roža v priredbi Luke Kramolca Ta zima že zapušča nas. Zbor se je izkazal z lepim petjem, močna konkurenca pa so mu bili že uveljavljeni in visoko nagrajeni (tudi z mednarodnimi nagradami) kamniški zbori in tunjiški. Vse čestitke mu, obenem pa povabilo: mladi upokojenci, pridružite se starejšim pevcem, da se bo lepo petje v Komendi nadaljevalo in nas še naprej razveseljevalo.

 

Jožef Pavlič

 

Foto: Saša Lenarčič  

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi