Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
7°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Borili smo se za domovino


KULTURA

| |
22.06.2016      18:08
A A

Borili smo se za domovinoDeli:

Smo nepolitična domoljubna organizacija,ki združuje ljudi (člane), ki spoštujejo in cenijo našo  polpreteklo zgodovino. Zgodovino iz obdobja druge svetovne vojne v kateri je nacistični in fašistični okupator hotel Slovence izbrisati iz zemljevida Slovenije.

Odpor slovenskih domoljubov se je pričel z osvobodilno fronto,ki je združevala ljudi, ki se niso strinjali z okupacijo in kmalu prerasel v narodno osvobodilno borbo, ki je skupaj z zavezniki premagala okrutnega sovražnika v letu 1945. Zavedamo se,da brez NOB danes nebi imeli ozemlja Primorske. Z NOB pa smo tudi pridobili našo prvo državnost in suverenost,ki je bila sicer omejena v federaciji nove Jugoslavije, vendar pa je bil to temelj za samostojno državo Slovenijo v letu 1991.

Naloga našega članstva je,da se trudimo ohranjati vrednote za katere so se trudili in umirali partizani in katere so bile v novi Jugoslovanski federaciji tudi uresničene. Med vidnejše vrednote lahko štejemo: večja pravica delavca, skrb za malega človeka, solidarnost, samoupravljanje in še bi lahko našteval. Veliko teh vrednot je danes v samostojni Sloveniji že izničenih in nihče razen Zveze borcev se posebno ne trudi za ohranitev za tistega kar smo že imeli.                                                                          

Naša dolžnost je tudi ohranjanje spomenikov in pomnikov ki nemo pričajo na žrtve iz NOB,ki so dale svoja življenja. Teh žrtev ne smemo nikoli pozabiti,saj so nam priborili svobodo,ki jo danes uživamo. Spominjamo,pa se jih tako,da vsako leto pri teh spomenikih prirejamo spominske slovesnosti z pieteto in kulturnim programom.

Torej nikoli ne smemo pozabiti,da je naš mali narod imel tudi pogumne in pokončne ljudi, ki so bili pripravljeni in tudi dali življenja zato,kar imamo danes.

Narod,ki ne spoštuje svoje preteklosti nima prihodnosti.

 

 

Predsednik

Filip Železnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDNOTE NARODNOOSVOBODILNEGA BOJA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo