Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
9°C | 13°C
torek, 22.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 23.10.2018
5°C | 15°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

AVTOBUS – ZA ZDRAVO OKOLJE IN RAZMIŠLJANJE


KULTURA

| |
03.02.2018      14:44
A A

AVTOBUS – ZA ZDRAVO OKOLJE IN RAZMIŠLJANJEvrtnica za lep dan
vrtnica za lep dan
Deli:

19. januarja 2018, v petek sem se peljala domov z avtobusom, ob 19.10 iz Ljubljane. Ta dan je bilo precej mrzlo in sem bila vesela, da je bil avtobus na postaji v Ljubljani že pol ure pred odhodom in prijazni šofer je naju s še eno potnico s kovčkom, starejšo gospo, spustil na avtobus, pokasiral in šel ven, ker je imel še čas, avtobus pa je zaklenil. Tako sva sedeli v avtobusu, bili sva na toplem, ona pa je ves čas štela denar - kovance. Nisem vedela, zakaj tako šteje, potem pa se je oglasila in rekla, da je ugotovila, da ima dovolj denarja za taksi in da bi šla ven. Pa seveda ni mogla, ker je bil avtobus zaprt, šoferja pa nikjer. Skrbelo jo je, da bo zamudila letalo. Vprašala sem, kdaj ima letalo, rekla je, da ob 21.00, »gate« se zapre ob 20.30. Povedala je, da se je že prijavila in da ima le ročno prtljago. Naročila pa je tudi invalidski voziček za prevoz, da jo bodo prišli iskat. Potovala je v London, sicer je prišla iz Zagreba. Povedala sem ji, da bo prišla z avtobusom pravočasno, še posebej, ker je že prijavljena in nima prtljage, letališče pa je majhno. Malo se je pomirila, a ko je prišel šofer, je spet začela, da bi morda le vzela taksi. Tudi on ji je rekel, da bo prišla pravočasno, da bo avtobus na Brniku že ob 19.50 in da nima smisla plačevati 35€ za taksi….Rekla je, da ji je taksist rekel, da računa 27€ in da ravno toliko ima, da je sedaj preštela. Šofer je rekel, da je vseeno veliko. Potem se je spet umirila in smo se peljali skupaj.

1. februarja 2018 pa sem se ponovno peljala domov z avtobusom, tokrat ob 17.10. Bil je isti šofer. Na desnem prednjem sedežu, na istem kot takrat tista gospa, je tokrat sedela gospa kakih 60 let, ki se je najprej na glas pogovarjala po telefonu s svojo mamo, za katero je potem povedala, da je stara 90 let, da ima precej zdravstvenih težav. Potem je nenadoma vprašala šoferja: "Kako pa je bilo s tisto gospo, ki se je peljala na letališče, a je ujela letalo?" Šofer je rekel: "Ja, seveda ga je ujela". Bila sem presenečena, da sem izvedela to podrobnost, saj sem se v tem času peljala le v teh dveh dneh z avtobusom, obenem pa ob različnih urah, in sem prišla tako do informacije, ne da bi sploh kaj spraševala.

Nato sta nadaljevala pogovor o drugih rečeh in je šofer rekel, da če bi še enkrat živel, bi bil duhovnik. Gospa ga je vprašala, zakaj tako misli. Povedal je, da zato, ker dobijo veliko denarja, za pogrebe, poroke,…..Gospa pa je rekla: "To ni za župnika, to je za župnijo". Potem je rekel, s kakšnimi razkošnimi avti se vozijo. Pa je spet rekla, da je avto pisan na župnijo, da ni duhovnikov, on ga le uporablja. Ker je še kar našteval, kako duhovniki zlahka pridejo do denarja, je gospa rekla: "Ko je bila moja hči še mala, mi je rekla, da naj bom jaz trgovka. Pa sem jo vprašala, zakaj. Pa je rekla, da zato, ker dobijo trgovke toliko denarja, ker jim vsi plačujejo….. " Tiho sem poslušala ta pogovor in si ob tem mislila, ko je bila potem tišina, da se je morda spomnil tudi na sebe, ker tudi on pobira denar, tudi jaz sem mu plačala…… J

dr. Marta Ciraj

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Komenda!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2018 | Družabni dogodki
DAN ODPRTIH VRAT PGD KOMENDA
20.10.2018 | Šport
2. krog Vet4Pet odbojkarske lige 2018/2019
20.10.2018 | Družabni dogodki
DAN ODPRTIH VRAT PGD KOMENDA
20.10.2018 | Šport
2. krog Vet4Pet odbojkarske lige 2018/2019
21.09.2018 | Šport
I. ČLANSKA ŠAHOVSKA LIGA ZAHOD 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo