Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 21.06.2018

delno oblačno
Popoldne bo sončno in vroče. Popoldne in zvečer bodo predvsem na severu nevihte, ki so krajevno lahko tudi močnejše. Ponekod bo prehodno zapihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 32 °C.
17°C | 32°C
petek, 22.06.2018
17°C | 20°C
sobota, 23.06.2018
9°C | 22°C
nedelja, 24.06.2018
12°C | 21°C
ponedeljek, 25.06.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 21.6.2018 ob 13h
Danes popoldne in zvečer so na severu in severovzhodu možne močnejše nevihte.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

38. Območna revija pevskih zborov iz občine ......


KULTURA

| |
08.02.2017      22:08
A A

38. Območna revija pevskih zborov iz občine Kamnik in KomendaDeli:

V mnogih slovenskih krajih se v teh dneh odvijajo prireditve, ki svečano obeležujejo slovenski kulturni praznik in počastijo spomin na dan, ko je umrl slovenski pesnik dr. France Prešeren. Posebno pozornost osrednjemu slovenskemu kulturnemu dogajanju smo danes namenili tudi v občini Kamnik in ga med drugim slavili s pesmijo 38. Območne revije pevskih zborov iz občine Kamnik in Komenda. Zbrane v Domu kulture Kamnik je ob tej priložnosti v imenu Občine Kamnik nagovoril podžupan Matej Slapar, dogodku pa je prisostvoval tudi župan Občine Komenda Stanislav Poglajen.  

Na prireditvi v organizaciji Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, Območne enote Kamnik je prisostvovalo devet zborovskih zasedb iz občin Kamnik in Komenda in ji je prisluhnilo lepo število obiskovalcev. Poleg prazničnega pevskega srečanja pa je imela tudi značaj izbirne prireditve za uvrstitve pevskih zborov na regijsko in državno kakovostno raven, strokovni ocenjevalec in selektor za medobmočno/regijsko revijo odraslih pevskih zborov Gorenjske je bil Primož Malavašič. 

Javnosti so se s petjem predstavili Moški pevski zbor PSPD Lira Kamnik, Komorni pevski zbor Šutna Kamnik, Mešani pevski zbor Društva upokojencev Komenda, Ženski komorni zbor Vox Annae, Mešani pevski zbor Društva upokojencev Kamnik, Moški pevski zbor DKD Solidarnost Kamnik, Mešani pevski zbor Cantemus Kamnik, Ženski pevski zbor DKD Solidarnost Kamnik in Mešani pevski zbor Odmev Kamnik.

Tekst in foto: Občina Kamnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA KOMENDA
OBČINA KOMENDA
ZAJČEVA CESTA 23
Tel: 01 724 740 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.06.2018
Danes ni dogodkov.
30.06.2018 | Šport
Turnir odbojke na mivki - MLADI
30.06.2018 | Šport
Turnir odbojke na mivki - MLADI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo