Logo MojaObčina.si

Komenda

JUTRI
22°C
13°C
SRE.
22°C
11°C
Deli
316

Izmenjava iz Programa Erasmus +

Osnovna šola Komenda Moste je v šolskem letu 2018-2019 že drugič uvrščena v Program Erasmus+, ki pomeni sodelovanje, izobraževanje, usposabljanje mladine in športa od 2014 - 2020 v EU. Program omogoča izboljšanje spretnosti in zaposlitve mladih ter posodobitve izobraževanja, usposabljanja in mladinskega dela. V okviru sedemletnega programa, vrednega skoraj 15 milijard evrov, želi EU več kot 5 milijonom mladim Evropejcem omogočiti študij, usposabljanje, pridobivanje delovnih izkušenj in opravljanje prostovoljnega dela v tujini.


Učence, predstavnike in mentorje iz šol Italije, Romunije, Turčije, Bolgarije, skupaj jih je 26, ki so gostje komendske šole oziroma učencev in njihovih staršev od 15. do 19. oktobra, je v spremstvu ravnateljice šole
Komenda Moste Mire Rek v torek sprejel tudi župan Stanislav Poglajen z direktorico občinske uprave mag. Majdo Ravnikar. Po predstavitvi dela in zanimivosti občine so obiskali in si ogledali tudi Lončarjev muzej na
Podborštu, v programu pa imajo tudi ogled še drugih zanimivosti v Komendi in Sloveniji. Po končanem obisku v Komendi se bodo od komendskih učencev poslovili s skupnim kulturnim programom 19. oktobra v šoli v Mostah. Učenci OŠ Komenda Moste pa bodo v tem šolskem letu vrnili obisk učencem in mentorjem šol v omenjenih državah v okviru programa Erasmus+.
(- až)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi