Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
torek, 24.07.2018
16°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Čestitka Bredi Podbrežnik Vukmir


KULTURA, OBČINSKE

| |
27.12.2016      20:37
A A

Čestitka Bredi Podbrežnik VukmirDeli:

 Čopova diploma, Čopovo priznanje in Čopova plaketa so najvišje državne nagrade za izjemne uspehe na  področju knjižničarstva. Letošnjo Čopovo diplomo je prejela mag. Breda Podbrežnik Vukmir, ki je pred trinajstimi leti prevzela vodenje  Matične knjižnice Kamnik, danes knjižnice Franceta Balantiča Kamnik. Pred skoraj dvajsetimi leti  je po njeni zaslugi začela delovati potujoča knjižnica, pred desetimi leti Krajevna knjižnica Komenda in za njo tudi Krajevna knjižnica Šmarca.  Leta 2009 pa je knjižnica v Kamniku prejela tudi certifikat ISO 9001.

"Breda Podbrežnik Vukmir s svojo dejavnostjo aktivno prispeva  k promociji dejavnosti splošnih knjižnic in k širjenju zavesti o pomenu le-teh tako v slovenskem prostoru kot tudi v tujini, ter skrbi za ugled stroke in knjižničarjev. Dan slovenskih  splošnih knjižnic je prav z njenim delom postal prepoznavna oblika praznovanja, saj se splošne knjižnice vsako leto 20. novembra povežejo v promocijsko akcijo ter skupaj nastopijo v slovenskem kulturnem  prostoru. Prav po zaslugi Brede Podbrežnik Vukmir je ta dan postal ne le praznik knjižničarjev, ampak tudi praznik vseh uporabnikov knjižnic," so zapisali v utemeljitvi njenega priznanja, ki so ji ga podelili v Plečnikovi veliki čitalnici v Narodni in univerzitetni knjižnici v Ljubljani.

V torek , 27. decembra, sta Bredi Podbrežnik Vukmir čestitala za letošnjo Čopovo diplomo tudi  župan  občine Komenda Stanislav Poglajen in direktorica občinske uprave v Komendi mag. Majda Ravnikar.

A. Žalar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!