Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
torek, 22.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 32°C
petek, 26.07.2018
17°C | 33°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Novosti na področju turistične takse


TURIZEM, OBVESTILA

| |
27.03.2018      15:00
A A

Novosti na področju turistične takseDeli:

Župan Občine Kobarid Robert Kavčič se je danes srečal z lastniki kampov iz občine Kobarid. Predstavil jim je pomembne spremembe na področju turistične takse, ki jih Zakon o spodbujanju razvoja turizma prinaša občinam, jim podal svoje mnenje in predloge ter prisluhnil njihovim pobudam. 

Zakon o spodbujanju razvoja turizma občinam omogoča, da lahko po novem določijo turistično takso v znesku do 2,50 evrov in uskladijo svoje splošne akte, s katerimi določajo turistično takso v treh mesecih po uveljavitvi zakona, ki je bil sprejet 15. februarja 2018.

Nabor oprostitev plačila turistične takse se je v zakonu zmanjšal in tako dopušča občinam, da v svojih predpisih, skladno z lokalnimi turističnimi politikami, strategijami in posebnostmi določijo osebe, ki so v celoti ali delno oproščene plačila. Novost je tudi promocijska taksa, ki se bo obračunavala od 1. 1. 2019 dalje poleg turistične takse in znaša 25 % zneska turistične takse.

 

V nadaljevanju sestanka so lastniki kampov podali svoje mnenje in predstavili probleme, ki bi jim jih prinesla uvedba višje turistične takse v letu 2018, saj imajo velik del rezervacij že potrjenih. Predlagali so, da se za leto 2018 višina turistične takse ne spremeni in se strinjali, da se njena višina spremeni s 1. 1. 2019, skupaj z uvedbo promocijske takse. 

Župan  je lastnike kampov seznanil, da se bo v prihodnjih dneh sestal tudi z večjimi sobodajalci iz občine Kobarid in nato predlog o spremembi višine turistične takse dal v obravnavo in sklepanje občinskemu svetu Občine Kobarid predvidoma v mesecu aprilu. 

Predlog višine in čas začetka uveljavitve višje turistične takse, ki ga bo župan dal v obravnavo in sklepanje občinskemu svetu bo objavljen, skupaj z ostalim gradivom seje, na spletni strani Občine Kobarid, www.kobarid.si. O predlogu in odločitvi občinskega sveta vas bomo obvestili.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.