Logo MojaObčina.si

Kobarid

DANES
26°C
15°C
JUTRI
24°C
14°C
Deli
3846

Stranišče na veter in sonce

Le teden za tem, ko je društvo Adrenalinček na Stolu postavilo okolju prijazno dehidracijsko WC enoto, ki bo služila zlasti številnim jadralnim padalcem, katerih vzletna točka se nahaja na grebenu, je občina Kobarid enako investicijo izvedla v Zaročišču, na odcepu proti slapu Kozjak, ob glavni cesti v Drežnico. Gre za ureditev v sklopu vstopne točke za tematsko pot Kobariška zgodovinska pot, podjetje Kazuba, ki je dobavitelj ekološkega wc, pa zagotavlja, da se samostojno in samozadostno enoto lahko postavi kamorkoli v naravo brez skrbi za škodljive učinke na okolje, saj ni izpusta v podtalnico. Stranišče namreč deluje na principu dehidracije in za svoje delovanje rabi le veter in sonce, ki sproti iz(po)sušita izločke. Takšen način delovanja je zlasti primeren za gorate predele in zaščitena vodovarstvena področja ter rezervate, pri občini Kobarid pa nameravajo v prihodnje investirati v še več podobnih ekoloških stranišč na najbolj obleganih naravnih točkah. V okviru tokratne investicije, ki se je financirala iz projekta tematske poti na območju LAS dolina Soče, se je izdelala še površina za postavitev stranišča, nabavljena pa bo tudi urbana oprema.

Foto Jernej Bric

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi