Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
3°C
JUTRI
12°C
9°C
Oceni objavo

Srečanje starejših občank in občanov občine Kobarid

V prostorih Osnovne šole Simona Gregorčiča Kobarid je danes potekalo tradicionalno srečanje starejših občank in občanov Občine Kobarid. Prijetnega druženja v organizaciji Občine Kobarid in Rdečega križa Slovenije – Območnega združenja Tolmin, se je letos udeležilo skoraj 60 občank in občanov, ki so v letošnjem letu dopolnili 80 let in več. Vse prisotne sta pozdravila in nagovorila ravnatelj Osnovne šole Kobarid Simon Skočir in predsednik Rdečega križa Slovenije – Območnega združenja Tolmin Rafael Šuligoj. Slavnostna beseda je pripadla kobariškemu županu Marku Matajurcu. Župan je v svojem nagovoru poudaril, da se sam in tudi cela občina trudi, da bi bila do občanov prijazna občina. Glavni projekt, ki je namenjen predvsem starejšim občankam in občanom je projekt Prostofer, ki skupaj s prostovoljci omogoča prevoze starejših, ki druge možnosti za prevoz nimajo doma ali v ožji bližini. Prostovoljci z občinskim avtomobilom uporabnike peljejo na pregled v bolnišnico, zdravstveni dom in po drugih opravkih. Število opravljenih prevozov potrjuje, da vedno več ljudi to storitev potrebuje in, da je bila pred nekaj leti odločitev občine za tak način pomoči, pravilna. Spomnil je na novo vozilo, ki ga je Občina kupila in v uporabo predala Centru za socialno delo. V največji meri bo vozilo namenjeno za opravljanje storitev na domu, ki so namenjene starejšim občankam in občanom Občine. Zbranim je zaželel vesele božične praznike in veliko zdravja v prihajajočem letu. Sprejem so s svojim kulturnim programom sooblikovali učenci kobariške Osnovne šole in Glasbene šole Tolmin. Srečanje se je zaključilo v prijetnem vzdušju in obljubo, da se naslednje leto spet srečamo.

Oglejte si tudi