Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-2°C | 13°C
torek, 21.11.2017
0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 12°C
petek, 24.11.2017
8°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Najboljši kajakaši navduševali s svojimi ......


ŠPORT, TURIZEM, DOGODKI

| |
09.06.2014      12:30
A A

Najboljši kajakaši navduševali s svojimi spretnostmi na reki Soči


Zadnjo soboto v maju smo dočakali prvi preddogodek Soča Outdoor Festivala, ki aktivno prihaja v dolino Soče in navdušuje tako tekmovalce kot obiskovalce


Deli:

Srečni nagrajenci radia si otvorili letošnji SOF

Dolina Soče je zadnji majski vikend navdušila nagrajence oddaje adventure kick Radia si, ki so tako otvorili letošnje predfestivalsko dogajanje na Tolminskem in Kobariškem. Omenjena nagradna igra je srečnežem prinesla kajak spust po reki Soči, mtb spust iz Čadrga ter kulinarične dobrote Posočja. Svoj dan so tako začeli ob 9.00 z ekipo Positive sport v Kobaridu. Po nepozabnem kajak spustu so se usedli na kolo in se podali nepozabni vožnji naproti. Ob 10. so se tako zbrali na Labrci, kjer je bila organizirana MTB tura po trasi mtb maratona Soče Outdoor Festivala. Navdušeni kolesarji so se tako podali na nepozaben spust Raor -Čadrg–Polog–Tolmin.

 

Vrhunec: napeta kajakaška tekma v soju žarometov

Enkratno preživetemu uvodnemu dnevu letošnjega soškega outdoor festivalnega dogajanja je sledil enkraten večer, ki ga je gostila Soča na svojih brzicah pod Kampom Koren v Kobaridu. Ekipa Positive sporta je skupaj s Pyranho teamom uspešno izpeljala kajak kros, na katerem so se pomerili številni domači in tuji kajakaši, med njimi tudi kajakašici in celo ena kanuistka. Vsi so gledalcem ponudili zelo zanimivo in zabavno predstavo, v kateri so se kajakaši najprej pomerili posamično. Najuspešnejši je bil David Bain, ki je bil na smaragdnih brzicah za kar dve sekundi hitrejši od sotekmovalcev. Posamičnim tekmam je sledilo tekmovanje, na katerem sta se s štartne rampe podala po dva tekmovalca naenkrat, v naslednje kroge tekmovanja pa so se uvrščali le najboljši iz vsakega tekmovalnega para. Najhitrejša kajakašica je bila Jana Joeressen, ki je premagala Emmo Farrel. Nazadnje so se za zmago pomerili še trije najboljši kajakaši, ki so se hkrati pognali po rampi v hitre brzice in po svojih najboljših močeh hiteli proti cilju. Pri tem je bil najuspešnejši Andrej Bijuklič, sledila pa sta mu Fabian Bonanno in Cathal Farris. Zmagovalec je domov odnesel veslo OPHION, žreb pa je odločil o dobitnikih praktičnih nagrad podjetja Sandiline. Enkratni tekmi je sledila še zabava, ki je odražala dobro razpoloženje vseh udeležencev prvega letošnjega dogodka pod okriljem Soče Outdoor Festivala. Nedelja pa je ponudila še mtb turo na kobariški Stol in tako zaključila uspešen uvodnik v letošnji Soča Outdoor Festival.

 

Soča Outdoor Festival napoveduje nepozaben športno-festivalni dogodek

Za nami je tako prvi vikend v sklopu Soče Outdoor Festivala. Vse to pa je šele začetek! Po še nekaj preddogodkih bo SOF svoj vrhunec doživel 4., 5. in 6. julija 2014. Takrat pridejo na vrsto glavna športna tekmovanja v kar 11 disciplinah, ki se bodo vrstila od petka pa vse do nedelje in v katerih se bodo pomerili kolesarji, tekači, kajakaši, plezalci in zmajarji. Prvič v Sloveniji pa bo mogoče spremljati tudi tekaški eliminator. Bogata bosta tudi spremljevalni program in glasbeno dogajanje.

Stvar je preprosta: pridi, športaj, spremljal in spodbujaj druge ter se zabavaj v družbi sotekmovalcev in obiskovalcev najzabavnejšega športnega festivala v Sloveniji, mi pa zagotavljamo, da se domov vrneš poln nepozabnih doživetij in v nestrpnem pričakovanju naslednjega Soča Outdoor festivala.

 

Tekst in fotografije: Soča Outdoor Festival

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
24.11.201 | Družabni dogodki
Predavanje: Medsebojni odnosi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.