Logo MojaObčina.si

Kobarid

DANES
16°C
0°C
JUTRI
18°C
2°C
4172

Zapustil nas je pesnik, občinski nagrajenec Leopold Šekli - Poldi

Za vedno nas je zapustil pesnik, občinski nagrajenec - prejemnik priznanja Občine Kobarid v letu 2011, gospod Leopold Šekli. Domačini so ga poznali pod imenom Poldi. Bil je preprost vaščan planinske vasice Jevšček nad Livkom.

Opuščena polja in travniki, razpadajoče domačije spominjajo na svet, ki ga Poldi ni hotel zapustiti, kajti v njem je našel globino duha svojih prednikov. Poizkusil je nekajkrat zapustiti rodni dom in oditi v svet navideznega bogastva, od koder tiho prihajajo v dan in noč Jevščka misli mnogih, ki jim je bil nekoč tukaj dom. To bolečino je nosil v sebi, v svoji tenkočutni duši pesnik Leopold Šekli – Poldi in jo prelival v besedne zveze preprostih, a do dna srca segajočih pesmi. Nekatere od njih so tudi uglasbene.

Navduševalo ga je vse, kar je naravno: cvet, drevo, grm, piš vetra, tako kot je bil pristen tudi on sam in vso to pristnost je znal preliti na papir,  od koder se zrcali pokrajina, ki ji je bil Lepold Šekli - Poldi tako zelo predan.

Poldi, tvoje pesmi nas bodo vedno spominjale nate! Počivaj v miru!

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!