Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
2°C | 11°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 12°C
petek, 23.11.2018
6°C | 13°C
sobota, 24.11.2018
8°C | 14°C
nedelja, 25.11.2018
9°C | 15°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Zapustil nas je pesnik, občinski nagrajenec ......


OBVESTILA

| |
03.01.2017      7:55
A A

Zapustil nas je pesnik, občinski nagrajenec Leopold Šekli - PoldiDeli:

Za vedno nas je zapustil pesnik, občinski nagrajenec - prejemnik priznanja Občine Kobarid v letu 2011, gospod Leopold Šekli. Domačini so ga poznali pod imenom Poldi. Bil je preprost vaščan planinske vasice Jevšček nad Livkom.

Opuščena polja in travniki, razpadajoče domačije spominjajo na svet, ki ga Poldi ni hotel zapustiti, kajti v njem je našel globino duha svojih prednikov. Poizkusil je nekajkrat zapustiti rodni dom in oditi v svet navideznega bogastva, od koder tiho prihajajo v dan in noč Jevščka misli mnogih, ki jim je bil nekoč tukaj dom. To bolečino je nosil v sebi, v svoji tenkočutni duši pesnik Leopold Šekli – Poldi in jo prelival v besedne zveze preprostih, a do dna srca segajočih pesmi. Nekatere od njih so tudi uglasbene.

Navduševalo ga je vse, kar je naravno: cvet, drevo, grm, piš vetra, tako kot je bil pristen tudi on sam in vso to pristnost je znal preliti na papir,  od koder se zrcali pokrajina, ki ji je bil Lepold Šekli - Poldi tako zelo predan.

Poldi, tvoje pesmi nas bodo vedno spominjale nate! Počivaj v miru!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.