Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
2°C | 19°C
četrtek, 27.09.2018
4°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Vzpostavitev razvojnega sodelovanja med ......


OBVESTILA

| |
19.02.2018      13:40
A A

Vzpostavitev razvojnega sodelovanja med Slovenskimi in Italijanskimi občinami se nadaljujeDeli:

Danes se je župan Občine Tipana Alan Cecutti z ostalimi predstavniki čezmejnih občin  sestal z županom Občine Kobarid Robertom Kavčičem, svetovalcem za gospodarstvo iz občinske uprave Občine Kobarid Tomažem Skočirjem in direktorico Posoškega razvojnega centra Almiro Pirih.

 

Prisotni so pregledali in pojasnili vsebino predlaganega pisma o nameri in se dogovorili, da pismo vsaka občina preuči ter dopolni. Predvidoma čez mesec dni bodo pismo o nameri podpisali župani občin, ki so izrazile pripravljenost sodelovati in spodbujati skupne iniciative z namenom varovanja ter zastopanja interesov dolin na čezmejnih območjih in sosednjih goratih območij za dobrobit vseh prebivalcev čezmejnega območja, predvsem območja med Sočo in Nadižo.  

Namen vzpostavitve razvojnega sodelovanja je okrepitev čezmejnega, med regionalnega in lokalnega sodelovanja in razvoj skupne strategije ter spodbujanje nove ekonomsko-socialno-kulturne oživitve za izboljšanje internacionalizacije območja.

 

Pismo o nameri bodo podpisali župani vseh sodelujočih občin. Predvideva se sodelovanje 4 občin iz Slovenske strani in 15 iz Italijanske strani.

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.