Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

delno oblačno
Danes bo oblačnost od severa naraščala, najdlje bo sončno v južni Sloveniji. Sredi dneva se bodo v severnih krajih pričele pojavljati padavine, deloma plohe, ki se bodo popoldne in zvečer širile proti jugu. Predvsem v osrednji in južni Sloveniji bodo tudi posamezne nevihte. Na Primorskem bo večinoma suho. Popoldne bo prehodno zapihal okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem zvečer povečini šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 23, v južni Sloveniji do okoli 25 °C.
12°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 24°C
sobota, 27.04.2018
13°C | 24°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Usposabljanje za načrtovanje šolskih poti in ......


ŠOLSTVO, PROMET, OBVESTILA

| |
28.08.2017      7:35
A A

Usposabljanje za načrtovanje šolskih poti in podelitev znakov šolska pot


V četrtek, 24. avgusta 2017, je Javna Agencija za varnost prometa, v okviru podpore, ki jo nudijo osnovnim šolam in vsem deležnikom, ki so vključeni v pripravo Načrtov šolskih poti (SPV, policija, redarstva, občinska uprava), izvedla tradicionalno usposabljanje za šolske poti.


Nagrado je v imenu Občine Kobarid prevzel redar Janko Volarič. Foto: Javna agencija za varnost prometa
Nagrado je v imenu Občine Kobarid prevzel redar Janko Volarič. Foto: Javna agencija za varnost prometa
Deli:

Več kot 120 udeležencev je v Kristalni palači v Ljubljani poslušalo predavanja o tem, kakšen je namen Načrtov šolskih poti, kako so sestavljeni in zakaj se mora šola nujno povezovati z vsemi deležniki ter ves čas komunicirati vsebino Načrtov otrokom in staršem. Smernice za šolske poti, ki jih je pripravila agencija, so najboljša podlaga za pripravo načrtov.

Svoje izkušnje o izdelavi načrtov so z udeleženci delile tudi predstavnica MO Nova Gorica Ana Kobe Tavčar, koordinatorica prometne vzgoje na OŠ Škofja Loka – Mesto Saša Čadež ter predstavnica OŠ Dolenjske Toplice Antonija Miklavčič Jenič. Izkazalo se je, da ima vsaka šola in vsaka občina s šolskimi potmi posebno izkušnjo. Vsekakor pa je primerom dobrih praks skupno to, da je projektu vodstvo šole močno naklonjeno in da so se aktivno povezovali s predstavniki občine, lokalnimi SPVji, policijo idr.

Direktor Agencije za varnost prometa mag. Igor Velov je ob koncu usposabljanja predstavnikom občinskih Svetov za preventivo in vzgojo v cestnem prometu slavnostno podelil dodatne triopan znake.

V okviru javnega poziva za občinske SPV je bilo podeljenih 50 triopan znakov Šolska pot, 108 kolesarskih čelad, 216 odsevnih telovnikov L znak, 18 digitalizacij načrtov šolskih poti – za posamezne OŠ v prvem sklopu. Drugi sklop pa je 3 občinam sofinanciral projekte v skupni vrednosti 6.000 €.

Občine prejemnice so: Mestna občina Maribor, Mestna občina Ptuj, občina Izola, občina Žiri, občina Miklavž na Dravskem Polju, občina Tržič, občina Ig, občina Vojnik, občina Dol pri Ljubljani, občina Škofja Loka, občina Sevnica, občina Metlika, občina Razkrižje, občina Dobje, občina Kobarid, občina Radeče, občina Hajdina.

Nagrado je v imenu Občine Kobarid prevzel redar Janko Volarič, ki je po Kobariškem že postavil prometne in triopan znake, s katerimi voznike pozivamo k varni in previdni vožnji, saj se šolarji čez nekaj dni že vračajo na ceste.

Povzeto po:
Javna agencija za varnost prometa
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Smaragdni odsev
Številka: December 2017
Izšla: 12.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.