Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Usposabljanje za delo z avtomatskim eksternim ......


OBVESTILA

| |
26.11.2014      14:49
A A

Usposabljanje za delo z avtomatskim eksternim defibrilatorjemDefibrilator v Podbeli. Foto: Danica Hrast
Defibrilator v Podbeli. Foto: Danica Hrast
Deli:

V  občini Kobarid  so   na določenih mestih nameščeni  avtomatski eksterni defibrilatorji (AED).  Pred nedavnim ga je dobila tudi vas Podbela. Predsednica Sveta KS  Irena Breškon in Marjanca Velišček, sekretarka RK OZ Tolmin, sta v novembru organizirali  dve izobraževanji, s  ciljem, da  bi se čim več krajanov  Borjane in Podbele seznanilo z njegovo uporabo .  

 

Program izobraževanja – usposabljanja  je vodila  Božena Istenič, diplomirana medicinska sestra.  V uvodu je udeležence seznanila, kje vse so nameščeni AED  v občinah Tolmin, Kobarid in Bovec  in  kako pomembno vlogo imajo  AED. V nadaljevanju izvajanja programa  smo bili med drugim poučeni o tem,  da sama uporaba defibrilatorja še ne rešuje življenja, je pa zelo pomemben in priporočljiv dodatek k temeljnim postopkom oživljanja. Zelo  pomembna je  takojšnja pomoč, kako prepoznati  znake srčnega zastoja,  kako pravilno izvajati zunanjo masažo srca in umetnega dihanja tako pri odraslih,  kot tudi pri otrocih,  klic  na številko 112 in kaj sporočiti. Sledilo je temeljito spoznavnaje avtomatskega zunanjega defibrilatorja ter praktično delo z njim.

Ga. Božena Istenič nam je dala še vrsto  navodil  iz znanja prve pomoči, ko se znajdemo v različnih situacijah saj so za preživetje marsikdaj  zelo pomembne prve minute in kako smo na to pripravljeni. 

Usposabljanje za pravilno ukrepanje in pravilno uporabo AED,  je velika prednost, da  se lahko v ključnih trenutkih odzovemo hitro, pa tudi pravilno, ter da bi lahko čim več občanov v primeru nuje znalo pomagati,  pa marsikdaj tudi rešiti življenje. 

 

Danica Hrast
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
25.06.2017 | Kultura
Večer pravljic "Pravca za Nježno"
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.