Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
12°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 18°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Usposabljanje za delo z avtomatskim eksternim ......


OBVESTILA

| |
26.11.2014      14:49
A A

Usposabljanje za delo z avtomatskim eksternim defibrilatorjemDefibrilator v Podbeli. Foto: Danica Hrast
Defibrilator v Podbeli. Foto: Danica Hrast
Deli:

V  občini Kobarid  so   na določenih mestih nameščeni  avtomatski eksterni defibrilatorji (AED).  Pred nedavnim ga je dobila tudi vas Podbela. Predsednica Sveta KS  Irena Breškon in Marjanca Velišček, sekretarka RK OZ Tolmin, sta v novembru organizirali  dve izobraževanji, s  ciljem, da  bi se čim več krajanov  Borjane in Podbele seznanilo z njegovo uporabo .  

 

Program izobraževanja – usposabljanja  je vodila  Božena Istenič, diplomirana medicinska sestra.  V uvodu je udeležence seznanila, kje vse so nameščeni AED  v občinah Tolmin, Kobarid in Bovec  in  kako pomembno vlogo imajo  AED. V nadaljevanju izvajanja programa  smo bili med drugim poučeni o tem,  da sama uporaba defibrilatorja še ne rešuje življenja, je pa zelo pomemben in priporočljiv dodatek k temeljnim postopkom oživljanja. Zelo  pomembna je  takojšnja pomoč, kako prepoznati  znake srčnega zastoja,  kako pravilno izvajati zunanjo masažo srca in umetnega dihanja tako pri odraslih,  kot tudi pri otrocih,  klic  na številko 112 in kaj sporočiti. Sledilo je temeljito spoznavnaje avtomatskega zunanjega defibrilatorja ter praktično delo z njim.

Ga. Božena Istenič nam je dala še vrsto  navodil  iz znanja prve pomoči, ko se znajdemo v različnih situacijah saj so za preživetje marsikdaj  zelo pomembne prve minute in kako smo na to pripravljeni. 

Usposabljanje za pravilno ukrepanje in pravilno uporabo AED,  je velika prednost, da  se lahko v ključnih trenutkih odzovemo hitro, pa tudi pravilno, ter da bi lahko čim več občanov v primeru nuje znalo pomagati,  pa marsikdaj tudi rešiti življenje. 

 

Danica Hrast
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.