Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo predvsem na Primorskem in Notranjskem zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo delno jasno, zjutraj bo tu in tam po nižinah nekaj megle. Popoldne bo ponekod spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 16°C.
6°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
6°C | 8°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 10°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Tradicionalna spominska slovesnost pri ......


OBVESTILA

| |
30.10.2017      13:16
A A

Tradicionalna spominska slovesnost pri kostnici nad KobaridomDeli:

V soboto, 28. oktobra 2017, je pri Italijanski kostnici nad Kobaridom potekala spominska slovesnost ob 100. obletnici kobariške bitke in v spomin padlim v prvi svetovni vojni.

Na spominski slovesnosti, ki jo že več desetletij prireja Italijanski konzulat v Kopru, je uvodoma vse zbrane pozdravila in nagovorila generalna konzulka Republike Italije v Republiki Sloveniji Iva Palmieri.
V nadaljevanju slovesnosti je spregovoril veleposlanik Republike Italije v Sloveniji Paolo Trichilo, ki je povedal, da je v Italiji Kobarid (Caporetto) sopomenka za »Hud neuspeh, težak poraz, polom in kapitulacijo.« po katerem pa se je Italija spet uspela postaviti na noge.
Zbrane je nagovoril tudi državni sekretar na Ministrstvu za obrambo mag. Miloš Bizjak, ki je povedal, da sta 12. soška ofenziva in konec soške fronte za naš narod pomenila umik bojnih aktivnosti s slovenskega ozemlja, vrnitev beguncev domov in počasno obnovo. 

Skupaj z delegacijo so se poklonili padlim in položili venec k italijanski kostnici, kjer so pokopani italijanski vojaki padli med prvo svetovno vojno. 

Padlim so se poklonili in položili vence tudi številni predstavniki italijanskih in slovenskih oblasti ter društev. Med njimi tudi župan Občine Kobarid Robert Kavčič in župan Občine Čedad Stefano Balloch.

 

Spominska slovesnost se je nadaljevala na kobariškem pokopališču, kjer so se zbrani poklonili padlim borcem NOB v Kobaridu in k spomeniku položili vence. Zbrane je nagovoril načelnik Upravne enote Tolmin mag. Simon Leban. 


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017 | Družabni dogodki
Izdelovanje adventnih venčkov
26.11.201 | Ostalo
CFMUNESCO 2017
03.12.201 | Ostalo
Miklavžev pohod na Krasji vrh

Bodite prvi pri oddaji mnenja.