Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Sprejeli temeljni dokument za pridobitev ......


OBVESTILA

| |
04.11.2015      22:20
A A

Sprejeli temeljni dokument za pridobitev LEADER sredstevSprejeli temeljni dokument za pridobitev LEADER sredstev. Foto: Peter Domevšček
Sprejeli temeljni dokument za pridobitev LEADER sredstev. Foto: Peter Domevšček
Deli:

Pred začetkom nedavnih praznikov so člani lokalne akcijske skupine LAS Dolina Soče v kobariški Zeleni hiši potrdili strategijo. Ta temeljni dokument predstavlja osnovo za pridobitev LEADER sredstev, ki se bodo lahko v novem programskem obdobju črpala iz treh različnih EU skladov.

 

Predsednik LAS Dolina Soče Uroš Brežan, ki je sejo tudi vodil, je besedo uvodoma predal gostitelju, kobariškemu županu Robertu Kavčiču, v nadaljevanju pa nato še Primožu Skrtu, namestniku strokovne vodje LAS. Slednji je zbranim na kratko pojasnil smernice strategije in načrte za v prihodnje.

 

Posoški razvojni center, upravitelj LAS, je s strani članov potrjeno »Strategijo lokalnega razvoja za lokalno akcijsko skupino LAS Dolina Soče za programsko obdobje 2014–2020« le dan po seji, 30. oktobra, nato poslal v potrditev na Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Vsi skupaj, tako člani kot predstavniki upravitelja, sedaj upajo, da bodo prvi razpisi za projekte objavljeni čim prej oziroma kot kažejo realne možnosti vsaj jeseni prihodnje leto.

 

Več o že izvedenih projektih, ki so jih v sklopu lokalne akcijske skupine LAS za razvoj (po novem LAS Dolina Soče) izvedli v preteklem programskem obdobju, si lahko ogledate v knjižici z naslovom Bogastvo podeželja ob Smaragdni poti. Slednja je širši javnosti dostopna tudi na LAS-ovi E-knjižnici, in sicer na spletni povezavi tukaj.

Tatjana Šalej Faletič
Posoški razvojni center

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.