Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
12°C | 22°C
sreda, 15.10.2018
12°C | 21°C
četrtek, 17.10.2018
14°C | 19°C
petek, 18.10.2018
14°C | 24°C
sobota, 19.10.2018
12°C | 24°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Predstavitev izgradnje centra za ......


OBVESTILA

| |
21.06.2017      7:04
A A

Predstavitev izgradnje centra za mikrodaljinsko ogrevanje na lesno biomaso Kobarid in javna razprava o predlaganem novem parkirnem režimu v KobariduV ponedeljek, 12. junija 2017, je v dvorani Doma Andreja Manfrede v Kobaridu potekala javna predstavitev  izgradnje centra za mikrodaljinsko ogrevanje na lesno biomaso Kobarid in javna razprava o predlaganem novem parkirnem režimu v Kobaridu.
V ponedeljek, 12. junija 2017, je v dvorani Doma Andreja Manfrede v Kobaridu potekala javna predstavitev izgradnje cent...
Deli:

V ponedeljek, 12. junija 2017, je v dvorani Doma Andreja Manfrede v Kobaridu potekala javna predstavitev  izgradnje centra za mikrodaljinsko ogrevanje na lesno biomaso Kobarid in javna razprava o predlaganem novem parkirnem režimu v Kobaridu.

Povabilu župana na prvi del srečanja so se odzvali občani, ki živijo v neposredni bližini predvidenega novega centra za mikrodaljinsko ogrevanje na lesno biomaso, na Ulici Sergeja Mašere. Župan je uvodoma predstavil omenjeni projekt, ki se je od prve ideje do danes spremenil in prilagodil dejanskim potrebam. Prisotne je seznanil, da se bo center nahajal v neposredni bližini telovadnice in bo v prvi vrsti namenjen ogrevanju javnih stavb, ki se trenutno ogrevajo na utekočinjen naftni plin iz skupnega plinohrama (OŠ Kobarid, telovadnice, vrtca in Doma Andreja Manfrede). Občina Kobarid je v ta namen že ustanovila javno podjetje za proizvodnjo in dobavo toplotne energije, DEJMAN d.o.o., ki je v stoodstotni lasti občine.

Novoustanovljeno javno podjetje bo tako tudi investitor izvedbe, upravljalec objekta in procesov ter izvajalec lokalne gospodarske javne službe oskrbe s toplotno energijo na območju omenjenega dela Kobarida. Domačini so odločitev občine o izgradnji centra pozdravili in izkazali zanimanje o možnostih priklopa stanovanjih objektov na center. Župan je pojasnil, da je občina že razmišljala o možnostih zagotavljanja toplotne energije stanovanjskih objektom, vendar se je v prvi fazi odločila za ogrevanje zgolj javnih stavb.

V nadaljevanju srečanja je Aleš Šaver iz podjetja Projekt d.d. Nova Gorica predstavil tehnične podatke centra in prednosti, ki jih le-ta prinaša. Poudaril je, da gre za izgradnjo mikro centra, ki okolja ne bo obremenjeval niti z dostavo lesa niti z onesnaženostjo zraka, saj se bo vgradilo mordrene tehnologije, ki jih narekuje tako evropska kot tudi slovenska zakonodaja in predpisi, uporabljalo pa se bo le kvalitetno »gorivo«, les iz domačih gozdov in ne vidi razloga za zaskrbljenost občanov.

Ocenjena vrednost naložbe znaša okoli 320 tisoč evrov. Občina Kobarid bo nepovratna sredstva skušala pridobiti na razpisu operativnega programa Evropske kohezijske politike za obdobje 2014 – 2020.

 

Drugi del sestanka je bil namenjen predstavitvi in javni razpravi o predlaganem parkirnem režimu v Kobaridu. Župan je uvodoma povedal, da občina Kobarid letno nameni okoli 30.000 evrov za vzdrževanje javnih površin v Kobaridu (pometanje, pluženje, krpanje lukenj, zasaditve, signalizacija …). Trenutni parkirni režim na kobariškem placu in na novo urejenem parkirišču na Volaričevi ulici ter na drugih urejenih parkiriščih v kraju nima plačljivih parkirnih mest, temveč le območje modre in bele cone. Predvsem na območju modre cone se pravila - dovoljeno brezplačno parkiranje omejeno na 2 uri - ne upoštevajo, zato je sprememba režima potrebna.

Župan je poudaril, da se morajo tudi domačini zavedati, da je Kobarid turistični kraj in da je do turista prijaznejše plačilo parkirnine za čas parkiranja kot kazen redarske službe. Parkirišča na placu ne morejo biti kar samoumevna, saj se tudi za njihovo vzdrževanje potrebujejo določena sredstva.

 

Župan je prisotne seznanil, da bi bilo plačljivo parkiranje na parkirišču na Trgu svobode in na parkirišču na Volaričevi ulici v Kobaridu. Parkiranje bi bilo plačljivo vsak dan od 1.aprila do 15.novembra med 8. in 22. uro, višina parkirnine pa bi znašala 0,50 eur/uro.

 

Prisotni so nad predlogom izrazili pomisleke predvsem glede časovnega okvira pobiranja parkirnine in predlagali, da se parkirnina na Trgu svobode in na Volaričevi ulici uvede samo v poletnem času, od 1. 7. do 31. 8. z enournim zamikom. Predlagali so brezplačno parkiranje za invalide in uvedbo letnih dovolilnic za zaposlene in občane. 

Na podlagi usmeritev občinskega sveta, opravljene javne razprave in mnenja pristojnega odbora je oblikovan nov predlog parkirnega režima, ki:
- ohranja območje plačljivosti (parkirišča na Trgu svobode in na Volaričevi ulici),
- ohranja termin plačljivosti: vsak dan od 1. aprila do 15. novembra, med 8. in 22. uro,
- ohranja višino parkirnine: 0,50 EUR / uro,
- kot novost se dodajamožnost enournega brezplačnega parkiranja na plačljivih parkiriščih z letno dovolilnico,
- višina nadomestila za nakup letne dovolilnice se zniža na 5 evrov,
- širše območje ob šoli (šola, vrtec, knjižnicabivša policijska postaja) se z novim predlogom ohranja kot območje brezplačnega parkiranja. 

Nov predlog bo na 23. redni seji dne 22. junij 2017 obravnaval Občinski svet Občine Kobarid.
Predlog Odloka o dopolnitvi Odloka o parkiranju v občini Kobarid si lahko ogledate na spletni strani Občine Kobarid:  www.kobarid.si/seje OS/vabila in gradiva/23. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.