Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z občasno spremenljivo oblačnostjo. Možne bodo posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 13 °C.
-1°C | 13°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
torek, 21.11.2017
0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Povabilo k zbiranju spominskega gradiva ob ......


OBVESTILA

| |
12.06.2014      9:12
A A

Povabilo k zbiranju spominskega gradiva ob stoletnicah prve svetovne vojneDeli:

Letos so se začele spominske slovesnosti ob stoletnicah prve svetovne vojne. Velika vojna je pustila sledi v skorajda sleherni slovenski družini. Fantje so odkorakali na fronte, v Posočju je civilno prebivalstvo moralo v begunstvo. Kosile so bolezni, bila je velika lakota. V spominih, pismih in v albumih mnogi še hranite spomin na prednike, ki jih je zajela vojna vihra.

 

V Kobaridu deluje že štirinajsto leto Fundacija Poti miru v Posočju. Njena naloga je ohranjanje zgodovinske dediščine prve svetovne vojne. Med dediščino spadajo tudi dokumenti, fotografije, pisma, razglednice in spominski predmeti.

 

Fundacija prosi vse, ki imate spominsko gradivo, da ga prinesete v Fundacijo. Sedež Fundacije je v Kobaridu v Gregorčičevi 8. Smo sosedje Kobariškega muzeja.

 

Predmete in dokumente bomo fotografirali ali skenirali. Pri vsakem predmetu bomo napisali tudi podatke o lastniku ter zgodbo o predmetu. Predmete bomo lastniku takoj vrnili. Zbrano gradivo bomo izdali v knjižni obliki ter o gradivu pripravili tudi razstavo.

 

Prosimo Vas, da se naši prošnji in pozivu odzovete v čim večjem številu.

 

Urnik poslovanja Fundacije je vsak dan od 9. do 17. ure. Pokličete nas lahko na telefon (05) 389 01 66 ali 389 01 67. Pišete nam lahko na elektronsko pošto: info@potmiru.si. Zaželjeno je, da se pred prihodom najavite.

 

Negujmo spomin na naše prednike in na prelomne dogodke zgodovine!

 

 

Zdravko Likar

Predsednik uprave Fundacije Poti miru v Posočju

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017
Danes ni dogodkov.
24.11.201 | Družabni dogodki
Predavanje: Medsebojni odnosi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.