Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
12°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 18°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Poplavna študija zahodnega dela Kobarida


OBVESTILA

| |
15.05.2015      9:16
A A

Poplavna študija zahodnega dela KobaridaKobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

V ponedeljek, 11. maja, je Občina Kobarid organizirala predstavitev poplavne študije zahodnega dela Kobarida, ki ga je v okviru projekta Camis izdelalo podjetje Corus inženirji d.o.o.

 

V študiji so definirani poplavni dogodki s povratnimi dobami 10, 100 in 500 let, izdelane karte poplavne nevarnosti in razredov poplavne nevarnosti. Študija je pokazala, da je poplavna ogroženost zahodnega dela Kobarida velika, saj je to območje preplavljeno že pri povratnih dobah krajših od 10 let.

 

Problematika poplavljanja zahodnega dela Kobarida je povezana predvsem s poplavljanjem vodotokov reke Idrije in potoka Kobarišček. Ob poplavah sta ogrožena dva stanovanjska objekta ob Idriji, pogosto je v celoti poplavljeno območje ribogojnice.

 

Študijo je predstavil in odgovoril na številna vprašanja občanov Tomaž Balut iz podjetja Corus inženirji. Poudaril je, da je celovito reševanje poplavne ogroženosti kompleksen projekt, ki zahteva veliko mero družbenega konsenza in traja praviloma od tri do pet let.

Konstruktivni debati se je pridružil tudi župan Robert Kavčič. Povedal je, da bodo prizadevanja Občine v prihodnje usmerjena tudi v ustrezne protipoplavne ukrepe.

 

Poplavna študija zahodnega dela Kobarida je na vpogled na Občini Kobarid.  

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.